لری الیسون: فرصت رشد اوراکل در فناوری‌های پردازش ابری نهفته است

همکاران سیستم- مدیر عامل شرکت اوراکل، لری الیسون گفته است رشد و توسعه شرکت متبوع خود را از طریق تقویت راهکارهای پردازش ابری دنبال خواهد کرد و نه از طریق خرید شرکت‌های دیگر.
به گزارش رویترز، لری الیسون میلیاردر که در یک دهه گذشته با خرید مجموعه‌ای از شرکت‌های مختلف توانسته درآمد شرکت خود تا حد زیادی افزایش دهد، در حاشیه گردهمایی OpenWorld خود گفته است اوراکل در حال حاضر برنامه مهمی برای خرید شرکت‌ها ندارد. وی گفته است: ما بر روی خرید هیچ شرکت بزرگی تمرکز نکرده‌ایم و فکر می‌کنیم فرصت رشد در فناوری‌های پردازش ابری نهفته است.
الیسون در حالی بر توجه به فناوری‌های پردازش ابری تاکید کرده است که در سال ۲۰۰۸ هیچ اعتقادی به این فناوری‌ها نداشت. در آن سال یکی از تحلیل گران وال استریت نظر وی را درباره روند نوظهور استفاده از فناوری‌های پردازش ابری پرسیده بود که لری لیسون در پاسخ، این روند را «تماماً مزخرف» و یک «مد زودگذر» دانسته و صنعت رایانه را با دنیای مد مقایسه کرد بود. اما پس از چندی اهمیت این فناوری‌ها را دریافت و با سرعت نسبتاً زیاد قابلیت‌های خود در این حوزه را توسعه داد و رفته رفته توانست با رقبای جوان‌تر خود در این صنعت مثل آمازون، گوگل، سیلزفورس رقابت کند.
شرکت اوراکل چند روز پیش در گردهمایی اپن ورلد خود برخی از محصولات خود را که تحت فناوری‌های پردازش ابری بودند، معرفی کرد. این شرکت که نیروی کار آن به ۱۲۰ هزار نفر می‌رسد، می‌خواهد نظر مشتریان کنونی‌اش را به استفاده از فناوری‌های پردازش ابری این شرکت متقاعد کند، اما بخش زیادی از آن‌ها برای استفاده از این فناوری‌ها به سراغ رقبایی چون سیلزفورس و آمازون می‌روند.