لری الیسون از مدیر عاملی شرکت اوراکل کناره‌گیری کرد

لری الیسون از مدیر عاملی شرکت اوراکل کناره‌گیری کرد

همکاران سیستم- لری الیسون، مؤسس و مدیر عامل اوراکل، یکی از بزرگ‌ترین عرضه‌کنندگان نرم‌افزارهای کسب و کار از سمت مدیر عاملی این شرکت استعفا کرد.به گزارش وال استریت ژورنال، لری الیسون ۷۰ ساله که بیش از سه دهه است مدیر عاملی شرکت اوراکل را برعهده دارد، از سمت خود استعفا کرد. الیسون شرکت اوراکل را در سال ۱۹۷۷ تأسیس کرد و توانست آن را به یکی از بزرگ‌ترین عرضه‌کنندگان نرم‌افزارهای کسب و کار در جهان تبدیل کند. قرار است مارک هورد ۵۷ ساله و سفرا کاتز ۵۲ ساله جانشین لری الیسون در سمت مدیر عاملی اوراکل شوند. این دو در حال حاضر به عنوان معاونان لری الیسون در این شرکت فعالیت می‌کنند.

بر اساس این گزارش، استعفای لری الیسون به معنای دور شدن او از اوراکل نخواهد بود. وی قصد دارد پس از این در سمت متصدی بخش فناوری (CTO) به فعالیت‌های خود در اوراکل دامه دهد و در عین حال رئیس هیئت مدیره این شرکت باقی بماند. الیسون هم اکنون صاحب یک چهارم سهام اوراکل است که در مجموع ۴۸ میلیارد دلار ارزش دارد. بر اساس برآوردهای وب‌سایت فوربس، وی در فهرست ثروتمندترین‌های جهان، جایگاه پنجم را دارا است.

خبر کناره‌گیری لری الیسون از سمت مدیر عاملی که هم‌زمان با انتشار گزارش درآمدهای فصلی اوراکل منتشر شد، باعث کاهش ۲.۴ درصدی ارزش سهام این شرکت شد. درآمد اوراکل در سه ماهه منتهی به ۳۱ آگوست امسال ۲.۷ درصد کمتر از رقمی بود که تحلیل‌گران وال استریت برای این شرکت پیش‌بینی کرده بودند. این شرکت در ۶ فصل از ۸ فصل مالی گذشته نتوانسته است پیش‌بینی تحلیل‌گران را برآورده کند.