ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

لباس‌های الکترونیکی در راه هستند

لباس‌های الکترونیکی در راه هستند

همکاران سیستم- روزی را تصور کنید که می‌توانید فیلم مورد علاقه خود را بر روی آستین پیراهنتان تماشا کنید و یا ایمیلتان را بر کف دستتان چک کنید. ظاهرا این روز چندان دور نیست. به کمک فناوری‌هایی که اصطلاحاً به آن‌ها فناوری‌های پوشیدنی می‌گویند، می‌توان این رویا‌ها را به واقعیت تبدیل کرد.

 این فناوری‌های در چند سال اخیر توجه شرکت‌ها و دانشمندان دنیای آی تی را به خود جلب کرده و آن‌ها هم اکنون در حال مطالعه و تولید چنین فناوری‌هایی هستند. در تازه‌ترین مورد شرکت آدافروت اینداستریز (Adafruit Industries)، یکی از تولیدکنندگان مطرح در این حوزه از تولید یک پلت‌فرم سخت افزاری الکترونیکی خبر داده است که از آن می‌توان در تولید فناوری‌های پوشیدنی استفاده کرد.

شرکت آدافروت این پلت فرم سخت افزاری ۱٫۷۵ اینچی را فلورا نامیده و گفته به کمک این پلت فرم می‌توان فناوری‌های پوشیدنی با صفحات نمایش بیش از هزار مگاپیکسلی ساخت و آن‌ها را بر روی لباس افراد تعبیه کرد.

مبدع این پلت فرم سخت افزاری لیمور فراید است که از او به عنوان یکی از «تاثیرگذار‌ترین زنان در دنیای فناوری» یاد می‌کنند. او که عضو تیم تحقیقاتی دانشگاه‌ام آی تی در زمینه فناوری‌های پوشیدنی نیز هست، در مصاحبه‌اش با وب سایت Zdnet گفته است جهانی را پیش‌بینی می‌کند که در آن مردم کیف‌هایی به دست می‌گیرند که می‌توانند بر روی آن متن‌ها و ویدئوهای مورد علاقه‌شان را ببینند و یا بر روی تی شرت خود یک تلویزیون نصب کنند.

کیت سخت افزاری فلورا که یک پلت‌فرم منبع باز است، با سخت افزار‌ها و پروتکل‌های استانداری از قبیل یو اس بی‌و USB HID و نرم افزارهای آتی شرکت اپل و گوگل سازگار است. به کمک این پلت فرم می‌توان فناوری‌های دیجیتالی و اینترنتی مختلفی را بر روی لباس افراد منتقل کرد.

چندی پیش نیز خبرهایی منتشر شد مبنی بر اینکه شرکت‌های گوگل و اپل مطالعات و فعالیت‌های گسترده‌ای را برای تولید فناوری‌های پوشیدنی در پیش گرفته‌اند و در حال سازگار کردن محصولات خود با این فناوری‌ها هستند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *