هر گواهی دیجتیالی جعلی واکسن کرونا به چه قیمتی فروخته می‌شود؟

براساس گزارش جدید منتشر شده از سوی «مرکز تحقیقاتی چک پوینت» مشخص شد انواع تاییدیه‌های مربوط به واکسن کرونا با قیمت‌های بسیار زیاد در بخش وب تاریک خرید و فروش می‌شود.

محققان امنیتی دریافتند قیمت گواهی‌های دیجیتال مربوط به دریافت واکسن کرونا و کارت‌های واکسن هم‌اکنون به میانگین 100 دلار رسیده است.

در این میان گواهی‌های جعلی مربوط به تست‌های پی‌سی‌آر که وضعیت ابتلای فرد به ویروس کرونا را مشخص می‌کند نیز به صورت گسترده خرید و فروش می‌شود و این مرکز تحقیقاتی دریافته که مجرمان سایبری تبلیغات مربوط به فروش گواهی‌های جعلی مخصوص واکسن کرونا را در گروه‌هایی با بیش از 450 هزار عضو منتشر می‌کنند.

این گزارش توضیح داد که بخش اعظم گواهی‌‌های جعلی مربوط به دریافت واکسن کرونا در اروپا خرید و فروش می‌شود.

این مرکز تحقیقاتی مارس امسال در گزارش قبلی خود اعلام کرده بود قیمت گواهی‌های جعلی واکسن کرونا که از آن به عنوان پاسپورت کرونا هم یاد می‌شود در بخش وب تاریک به قیمت 250 دلار خرید و فروش می‌شود و تبلیغات کلاهبرداری‌ها در این زمینه به سطوح جدیدی رسیده است.

محققان هم اکنون دریافتند که این گواهی‌های جعلی توسط گروه‌ها و افرادی در آمریکا، انگلستان، آلمان، یونان، هلند، ایتالیا، فرانسه، سوئیس، پاکستان و اندونزی خرید و فروش می‌شود.

منبع: zdnet