قرارداد ۹۲۷ میلیون دلار وزارت دفاع آمریکا با مایکروسافت

قرارداد ۹۲۷ میلیون دلار وزارت دفاع آمریکا با مایکروسافت

همکاران سیستم- وزارت دفاع آمریکا یک قرارداد پنج ساله به ارزش ۹۲۷ میلیون دلار را با مایکروسافت منعقد کرد تا خدمات پشتیبانی فنی سازمانی آن را در اختیار بگیرد.

به گزارش وبسایت Zdnet، بر اساس این قرارداد که با آژانس سیستم‌های اطلاعاتی دفاعی (DISA) منعقد شد، مایکروسافت در نظر دارد خدمات مشاوره‌ای که گروه‌های توسعه‌دهنده نرم‌افزار و محصول را تحت پوشش قرار می‌دهد، ارایه کند و البته، منابع اختصاصی و کدهای منبع را در اختیار آنها بگذارد.

بر اساس قرارداد مذکور همچنین اعلام شده است که خدمات پشتیبانی برتر مایکروسافت از جمله ابزارها و دانش‌های پایه‌ای، سیستم‌های دستیار برای حل مشکلات سازمانی و سیستم‌های توسعه‌دهنده محصول هم در اختیار وزارت دفاع قرار می‌گیرد.

در بیانیه‌ی مربوط به قرارداد وزارت دفاع آمریکا همچنین گفته شد که این همکاری دسترسی به کدهای منبع مایکروسافت را برای عملیات‌های پشتیبانی از سیستم‌های وزارت دفاع شامل می‌شود.

پشتیبانی مذکور به صورت ویژه در کشور آمریکا انجام می‌شود. با این وجود وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد خدمات پشتیبانی همچنین می‌تواند در نقاط جغرافیایی مختلف خارج از مرزهای آمریکا هم ارایه شود.

لازم به ذکر است ژانویه ۲۰۱۶ وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که در نظر دارد بیش از ۴ میلیون دستگاه خود را به سیستم عامل ویندوز ۱۰ به‌روزرسانی کند و این اتفاق تا ژانویه ۲۰۱۷ به انجام می‌رسد.