قابلیت‌های Cortana مایکروسافت گسترش یافت

قابلیت‌های Cortana مایکروسافت گسترش یافت

همکاران سیستم- مایکروسافت با عرضه پیش‌نمایش جدید از آخرین نسخه سیستم عامل خود در تاریخ ۴ مارس به پشتیبانی از دستیار دیجیتالی Cortana برای Windows ۱۰ Insider گسترش داد.

به گزارش وبسایت Zdnet،  این نسخه جدید Windows ۱۰ Build ۱۴۲۷۹ نام دارد و همراه با چندین قابلیت جدید برای گروه کاربران آزمون‌کننده Fast Ring Insider ارایه شده است.

قابلیت پشتیبانی از زبان در دستیار دیجیتالی Cortana توسعه یافته است و در این نسخه آزمایشی از زبان اسپانیایی (مکزیکی)، پرتغالی (برزیلی) و فرانسوی کانادایی هم پشتیبانی می‌شود. دستیار Cortana همچنین می‌تواند اطلاعات مربوط به سیستم یادآور از جمله نام کتاب یا تاریخ‌ها را منتشر نماید. به عنوان مثال، نسخه جدید این دستیار دیجیتالی به شما یادآوری می‌کند که چه زمان باید اتومبیل خود را بشویید.

علاوه بر این، نسخه آزمایشی Redstone ۱۴۲۷۹ قابلیت ادغام شده تجربه ورود به سیستم را با ترکیبی از صفحه‌نمایش قفل شده همراه با بخش ورود به دستگاه در حالت پس‌زمینه ارایه می‌دهد. برای آن دسته از کاربرانی که قابلیت قفل نمایشگر را در پس‌زمینه به کار می‌گیرند، نمایشگر قفل شده از این پس به آنها امکان می‌دهد برای قفل نمایشگر و ورود به سیستم مورد استفاده قرار گیرد.

در نسخه Build ۱۴۲۷۹ همچنین برخی حفره‌های امنیتی برطرف شده و مشکلات قبلی مرتفع شده است.