قابلیت‌های ویندوز 95 به ویندوز 10 اضافه می‌شود

همکاران سیستم – مایکروسافت در نظر دارد یکی از قابلیت‌های سیستم عامل ویندوز 95 موسوم به PowerToys که رابط کاربری محبوب Tweak UI را در اختیار کاربران قرار می‌دهد متن‌باز کند و بار دیگر ارایه دهد. این قابلیت به کاربران امکان می‌دهد مدیریت رابط کاربری ویندوز و ده‌ها ابزار دیگر را در دست بگیرند.

شرکت مایکروسافت در نظر دارد پیش‌نمایش مربوط به قابلیت‌های PowerToys را تابستان امسال از طریق GitHub عرضه کند و همچنین قرار است کدهای منبع این برنامه تحت لیسانس MIT عرضه شود و این فرآیند به تازگی برای متن‌باز کردن اپلیکیشن Calculator ویندوز هم مورد استفاده قرار گرفت.

بر این اساس مایکروسافت کلیه هواداران خود را تشویق کرده است بازخوردهای خود را به این شرکت انتقال دهند و اعلام کنند کدام یک از قابلیت‌ها و ویژگی‌ها می‌بایست در PowerToys اولویت‌بندی شود.

این اقدام باعث خواهد شد تا سیستم PowerTools بار دیگر برای ویندوز 10 بازسازی شود و این اتفاق در حالی صورت می‌گیرد که تعداد زیادی از ویژگی‌های مذکور پس از انتشار سیستم عامل ویندوز ایکس‌ی متوقف شد و میکروسافت آنها را توسعه نداد.

مایکروسافت در حال کار کردن روی دو قابلیت جدید است و نخستین ویژگی در این مجموعه روی ویجت MTND یا همان سیستم «حداکثر سازی به دسکتاپ جدید» کار می‌کند. ویجت MTND یک کلید ویژه را شامل می‌شود که وقتی کاربر روی دکمه مربوط به حداکثر سازی وباز کردن پنجره کلیک می‌کند، نمایان می‌شود.

قابلیت دوم در اصل یک کلید میانبر راهنما برای ویندوز است که وقتی کاربر دوکمه ویندوز روی صفحه‌کلید را برای بیش از 2 ثانیه نگاه می‌دارد، نمایان می‌شود.

منبع: zdnet