قابلیت‌های سازمانی سیستم‌عامل جدید موبایلی اپل در اختیار مدیران

قابلیت‌های سازمانی سیستم‌عامل جدید موبایلی اپل در اختیار مدیران

همکاران سیستم- شرکت اپل به تازگی سیستم‌عامل iOS 5 را وارد بازار کرد و این مسئله به این معنی خواهد بود که به زودی تعداد زیادی از کاربران این سیستم‌عامل موبایلی جدید را روی گوشی هوشمند آیفون یا رایانه لوحی iPad به محل کار خود می‌برند و در این میان به واسطه قابلیت‌های سازمانی فراوانی که برای این سیستم‌عامل در نظر گرفته شده است، شرکت‌ها و سازمان‌ها می‌توانند از آن‌ها بهره‌مند شوند و از این ابزارها به نفع خود استفاده کنند.

 شرکت MobileIron که در زمینه ارایه ابزارهای موبایلی مدیریتی فعالیت می‌کند اعلام کرد که سیستم‌عامل iOS 5 ابزارهای مدیریتی گوشی هوشمند آیفون و رایانه لوحی iPad را گسترش می‌دهد که این جریان با استفاده از قابلیت‌های امنیتی و امکانات جدید این سیستم‌عامل صورت می‌گیرد. از سیستم امنیت پست الکترونیکی گرفته تا ابزارهای امنیتی، قابلیت هایی هستند که iOS 5 آن‌ها را شامل می‌شود.

در حال حاضر تعداد کمی از کارمندان پست‌های الکترونیکی کاری را به پست الکترونیکی شخصی خود ارسال می‌کنند. این جریان چه در یک سازمان ممنوع یا بلامانع اعلام شده باشد، ابزار جدیدی که ویژه سیستم‌عامل iOS 5 برای گوشی هوشمند آیفون ارایه شده است از این اقدام جلوگیری می‌کند.

 تا کنون شرکت‌های فراوانی ابزارهایی را با این کاربرد روانه بازار کرده‌اند. به عنوان مثال شرکت SAP در حال آزمایش محصول جدیدی است که امکان ارسال پست‌های الکترونیکی PGP رمزی را برای کاربران فراهم می‌کند. بر این اساس کارمندان پس از دریافت این ایمیل‌ها، با استفاده از ابزار مخصوص سیمانتک آن‌ها را رمزگشایی می‌کنند که این ایمیل‌ها قابلیت ارسال ندارند.

 

Pcworld