فیس بوک 550 میلیون دلار حق ثبت اختراع از مایکروسافت خرید

فیس بوک 550 میلیون دلار حق ثبت اختراع از مایکروسافت خرید

همکاران سیستم- فیس بوک و مایکروسافت از انعقاد قراردادی با یکدیگر خبر داده اند که بر مبنای آن قرار است فیس بوک حق ثبت 650 اختراع را به قیمت 550 میلیون دلار از مایکروسافت خریداری کند. این معامله در حالی صورت می گیرد که شرکت مایکروسافت چندی پیش تعداد قابل توجهی از حق ثبت های شرکت AOL را خریده بود.

به گزارش وب سایت Digitaltrends این معامله که حق ثبت 650 اختراع را به انحصار فیس بوک در می آورد، می تواند بزرگترین شبکه اجتماعی دنیا را در رقابت با شرکت یاهو یاری کند. بخش زیادی از این حق ثبت ها به فناوری های ارتباطات آنلاین مربوط است، اما هنوز دقیقاً مشخص نیست که فیس بوک دقیقاً می خواهد حق ثبت چه اختراعاتی را از مایکروسافت خریداری کند.

شرکت مایکروسافت چندی پیش حق ثبت 925 اختراع را از شرکت AOL خریده بود و حالا تصمیم گرفته است حق ثبت 650 مورد از این اختراعات را به فیس بوک بفروشد و 275 اختراع دیگر را در انحصار خود نگه دارد.

شرکت فیس بوک هم اکنون بر سر چندین حق ثبت با یاهو اختلافاتی دارد. یاهو ادعا کرده است که فیس بوک 10 حق ثبت انحصاری این شرکت را نقض کرده است. فیس بوک نیز در مقابل ادعاهای مشابهی را مطرح کرده است و حالا طرفین ادعاهای یکدیگر را بی اساس می خوانند.

بزرگترین شبکه اجتماعی دنیا در حالی دست به این معامله زده است که خود را برای اولین عرضه سهام عمومی اش در بورس نزدک آماده می کند. برخی از کارشناسان معتقدند ارزش سهام عمومی فیس بوک در این بورس مبلغی در حدود 100 میلیارد دلار خواهد بود. هر چند فیس بوک به صورت رسمی زمان دقیق عرضه سهام خود در بورس نزدک را اعلام نکرده است، اما احتمال می رود این کار در 17 مه سال جاری میلادی صورت گیرد.