فیس بوک کاربران خود را به اهدای عضو ترغیب می‌کند

همکاران سیستم- مارک زاکر برگ، مدیر عامل فیس‌بوک اظهار امیدواری کرده است که به کمک شبکه اجتماعی 900 میلیون نفری‌اش بتواند بخش زیادی از مردم را متقاعد کنند داوطلب اهدای عضو شوند. هم اکنون کاربران فیس بوک که در کشورهای آمریکا و بریتانیا زندگی می‌کنند، می‌توانند با افزودن گزینه «اهدای عضو» در پروفایل خود دیگر کاربران را در جریان این تصمیم زندگی بخش خود قرار دهند.

به گزارش وب سایت pcworld این خبر در حالی از سوی فیس بوک اعلام شده است که در هفته‌های گذشته اخبار و شایعات زیادی درباره افزودن یک ابزار زندگی بخش به بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی دنیا به گوش می‌رسید. اگر این طرح موفقیت آمیز باشد، فقط در آمریکا می تواند جان بیش از 114 هزار بیماری را که منتظر دریافت عضو جدیدی هستند، نجات دهد.

فیس بوک از دیروز (سه شنبه) به کاربران آمریکایی و بریتانیایی خود اجازه می‌دهد تا در صورت تمایل در قسمت «اهدای عضو» ثبت نام کنند.

زاکر برگ درباره تصمیم اخیر خود درباره افزودن گزینه اهدای عضو به پروفایل کاربران گفته است در این زمینه تحت تاثیر کاربرانی قرار داشته است که در فجایعی مثل آنچه سال گذشته در ژاپن رخ داد، از فیس بوک برای یافتن اعضای خانواده خود استفاده می‌کردند.

بنا بر گزارش‌های وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا به طور متوسط روزانه 18 نفر در این کشور در حالی که در صف پیوند عضو هستند، جان خود را از دست می‌دهند. هم اکنون بیش از 100 میلیون نفر در این کشور رضایت خود را برای اهدای عضو اعلام کرده‌اند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *