فیسبوک همچنان محبوب‌ترین اپلیکیشن جهان است

همکاران سیستم – اگرچه الگوریتم‌های فیسبوک تغییر کرده است و برای بسیاری از صفحات مربوط به برندهای تجاری مجازات در نظر می‌گیرد، نصب اپلیکیشن این شبکه اجتماعی روی دستگاه‌های موبایلی همچنان باعث افزایش درآمد این شرکت شده است.

مرکز AppsFlyer در آخرین بررسی خود 250 شبکه اجتماعی که اپلیکیشن آنها حداقل 50 هزار بار در دستگاه‌های موبایلی نصب شده بودند را به همراه 8200 اپلیکیشن دیگر مورد بررسی قرار داد. این مرکز طی اقدام مذکور 14.5 میلیارد ابزار موبایلی نصب شده و 25 میلیارد اپلیکیشن باز را تحلیل کرد تا گزارش مربوط به نیمه نخست سال 2018 میلادی را منتشر کند.

فیسبوک، محبوب ترین اپلیکیشن جهان

این مرکز میزان نصب هر یک از اپلیکیشن‌ها برای دوره زمانی 30 روزه را مورد تحلیل قرار داد؛ سپس نصب اپلیکیشن‌های مذکور در مناطق جغرافیایی مختلف بررسی شد. در پایان بر اساس منطق مبتنی بر حفظ اپلیکیشن‌ها در دستگاه های موبایلی، میزان استفاده از هر یک از ابزارهای موبایلی مذکور در نقاط مختلف جهان تحلیل شد.

نتایج حاصل از این بررسی نشان داد فیسبوک همچنان محبوب‌ترین اپلیکیشن موبایلی محسوب می‌شود و مراکز بازاریابی هم بیشترین توجه را به آن دارند. بر این اساس از هر چهار اپلیکیشنی که در مراکز بازاریابی برای کسب درآمد مورد استفاده قرار می‌گیرد،سه اپلیکیشن فیسبوک است.

در این فهرست گوگل رتبه دوم را به خود اختصاص داد. شرکت گوگل موفق شد میزان نصب اپلیکیشن‌های خود را در گستره جهانی 23 درصد افزایش دهد. بیشترین رشد گوگل به بازارهای نوظهور از جمله آمریکای لاتین، هند و آسیای جنوب شرقی مربوط می‌شد.