فیسبوک نیمی از ارزشش را از دست داد

فیسبوک نیمی از ارزشش را از دست داد

همکاران سیستم – سقوط سهام فیسبوک همچنان ادامه دارد و ارزش سهام این شبکه اجتماعی به رقم ۱۹ دلار رسیده است. به عبارت دیگر فیسبوک نیمی از ارزش ابتدایی خود در بورس را از دست داده است.
روزنامهٔ لوموند ضمن انتشار این خبر افزود: فیسبوک از سه ماه و نیم گذشته تا کنون بیش از ۶۵ میلیارد دلار از ارزش خود را از دست داد و ارزشش از ۱۰۴ میلیارد به ۳۸.۶۹ میلیارد دلار رسیده است.
حتی عدم عرضهٔ سهام فیسبوک در یک روز برای افزایش تقاضا نیز این سیر نزولی را متوقف نکرد. این در حالی است که ورود فیسبوک به بورس یک روز تاریخی را برای این شرکت و بورس نزدک رقم زده بود.
بانک گلدمن سش، شرکت سرمایه گذاری اکسل و مایکروسافت جز بزرگ‌ترین سهامداران فیسبوک هستند که بیشترین ضرر را نیز متحمل شده‌اند.
متخصصان معتقدند که سقوط پی در پی ارزش فیسبوک احتمالاً به ضعف‌های مدل کسب و کار شرکت و روش درآمدی این سایت از مخاطبان بزرگش برمی گردد. این افراد همچنین معتقدند که ممکن است مشکل از همکاران تجاری فیسبوک به خصوص زینگا باشد که در حال حاضر ۱۵ درصد از کسب و کار فیسبوک را در برمی‌گیرد.
اعلام نتیجهٔ ضعیف مالی سه ماههٔ فیسبوک نگرانی مدیران این شرکت را افزایش داده است.
در حال حاضر مدیران فیسبوک علاوه بر مشکلات مالی با موضوعاتی از قبیل عدم اطمینان به صحت و سقم نظرات کاربران و لایک زدن آن‌ها در صفحات شرکت‌ها مواجه هستند. به همین دلیل فیسبوک به زودی قوانین مربوط به لایک زدن را تغییر خواهد داد. فیسبوک همانطور که در ابتدا بر اصل هویت واقعی افراد شکل گرفت، مدیران این شرکت قصد دارند این اصل را مجدداً در این شبکهٔ اجتماعی احیا کند.