فیسبوک ده‌ها هزار اپلیکیشن را به حالت تعلیق درآورد

شرکت فیسبوک به عنوان بخشی از تعهد خود برای بررسی اپلیکیشن‌هایی که به حجم گسترده داده‌های کاربران دسترسی دارند اعلام کرد ده‌ها هزار اپلیکیشن را که به وسیله حدود 400 توسعه دهنده نرم‌افزار راه‌اندازی شده است به حالت تعلیق درآورد.
«آیم آرچیبونگ» مدیر واحد همکاری‌های محصول فیسبوک در این خصوص گفت: «این اتفاق لزوما به این معنی نخواهد بود که اپلیکیشن‌های مذکور تهدیدی را برای کاربران به وجود آورده‌اند».
او در ادامه توضیح داد: «بسیاری از آنها به صورت عمومی مورد استفاده قرار نمی‌گیرند، ولی زمانی که ما آنها را به حالت تعلیق درآوردیم در مرحله آزمایش به سر می‌بردند. این مسئله برای توسعه دهندگان نرم‌افزار دور از ذهن نیست که آزمون‌های مختلف را روی اپلیکیشن‌هایی انجام دهند که هنوز وارد بازار نشده‌اند. در بسیاری از موارد توسعه‌دهندگان نرم‌افزار به درخواست ما برای ارایه اطلاعات مناسب پاسخ ندادند و بنابراین ما اپلیکیشن آنها را معلق کردیم».
شرکت فیسبوک توضیح داد در برخی موارد ویژه دسترسی به برخی اپلیکیشن‌های مظنون‌تر را به طور کامل متوقف کرد.
ازچیبونگ همچنین اظهار داشت: «این اتفاق می‌تواند به دلایل مختلف از جمله به اشتراک گذاشتن نامناسب داده‌های به دست آماده از ما، انتشار اطلاعات در دسترس عموم بدون محافظت از هویت افراد یا هر مورد دیگری که نقض آشکای سیاست‌ها ما محسوب می‌شود، صورت گیرد».

منبع: Zdnet