فیسبوک به سازمان‌های اروپایی آموزش آنلاین می‌دهد

همکاران سیستم- شرکت فیسبوک روز گذشته اعلام کرد تا سال ۲۰۲۰ میلادی مهارت‌های دیجیتالی را به بیش از یک میلیون کاربر و صاحب کسب و کار در منطقه اتحادیه اروپا آموزش می‌دهد. به عنوان بخشی از این طرح فیسبوک سه مرکز آموزش دیجیتال را در کشورهای اسپانیا، لهستان و ایتالیا تاسیس می‌کند و در این راستا همکاری‌هایی را با سازمان‌های محلی انجام می‌دهد.

به گزارش وب‌سایت Zdnet؛ شرکت فیسبوک تصمیم دارد برای سازمان‌های کوچک آموزش‌های اختصاصی و ویژه ارایه دهد و در ۱۰۰ هزار سازمان کوچک و متوسط (SMB) آموزش‌های شخصی نیز ارایه کند. همچنین پیش‌بینی شده است بر اساس این طرح تا سال ۲۰۲۰ میلادی ۲۵۰ هزار صاحب کسب و کار در منطقه اتحادیه اروپا آموزش آنلاین ببینند.
این شرکت روی وبلاگ رسمی خود توضیح داد که فیسبوک همچنین با Freeformers همکاری‌هایی را انجام داده است تا به موجب آن ۳۰۰ هزار نفر را هم در بریتانیا، فرانسه، آلمان، لهستان، ایتالیا و اسپانیا آموزش سازمانی می‌دهد. برای ۷۵ هزار نفر از این افراد آموزش شخصی در نظر گرفته شده است و مابقی آنها به صورت آنلاین آموزش می‌بینند.
شرکت فیسبوک اعلام کرد که آموزش مهارت‌های دیجیتالی متناسب با افراد ارایه می‌شود. بر این اساس ممکن است یک فرد که مهارت‌های فنیقوی دارد فقط آموزش برنامه‌نویسی ببیند و برای شخص دیگر نحوه باز کردن حساب کاربری بانکی تدریس شود.
سه مرکز آموزش جدید در کشورهای لهستان، اسپانیا و ایتالیا که فیسبوک قصد تاسیس آنها را دارد مهارت‌های دیجیتال، سواد رسانه‌ای و ایمنی آنلاین را به گروه‌هایی که نماینده کمتری دارند آموزش می‌دهند.