فولکس واگن به کمک مایکروسافت روی خدمات ابری می رود

همکاران سیستم – شرکت فولکس واگن از بزرگترین خودروسازان اروپا روز گذشته از آغاز همکاری‌هایی با مایکروسافت خبر داد و اعلام کرد این همکاری‌های تازه برای توسعه خدمات پردازش ابری در کشورهای چین و آمریکا انجام می‌شود و بخشی از طرح بزرگ ارایه خدمات به اتومبیل‌های هوشمند و متصل در سراسر جهان است.

شرکت فولکس واگن با فراهم کردن امکان اتصال وسایل نقلیه به پردازنده‌های رایانه‌ای از راه دور مایکروسافت و سرویس‌های پردازش ابری آن، به مشتریان خود اجازه می‌دهد تا به صورت شخصی از خدمات رسانه‌ای مورد نیاز خود استفاده کند و بر اساس موقعیت جغرافیایی خود بتوانند سرویس‌های شخصی در مورد پارکینگ یا محل‌های شارژ انرژی الکتریسیته اتومبیل را به دست آورند.

فولکس واگن در نظر دارد طی این همکاری‌ها سرویس پردازش ابری Automotive Cloud مایکروسافت را مورد استفاده قرار دهد و آن را به صورت مرکزی روی نسل جدید همه اتومبیل‌های خود به کار گیرد. همچنین قرار است طی این اقدام سرویس عملیات‌های داده برای نسل جدید خودروهای الکترونیکی فولکس واگن مبتنی بر خدمات پردازش ابری مایکروسافت ارایه شود و این خودروساز اروپایی اعلام کرده است که از سال 2020 میلادی به بعد سرویس مربوطه را در اختیار مشتریان خود می‌گذارد.

منبع: reuters