فوجیتسو با فناوری HTML۵ امنیت داده‌های کسب و کار را افزایش می‌دهد

همکاران سیستم- شرکت ژاپنی فوجیتسو تلاش می‌کند با استفاده از فناوری HTML۵ امنیت ابزارهای همراهی را که در محل کار مورد استفاده قرار می‌گیرند، افزایش دهد.
به گزارش وب سایت itworld، مهندسان شرکت فوجیتسو در حال کار بر روی یک سکوی مجازی (پلت فرم) تحت فناوری HTML۵ هستند که با استفاده از آن می‌توان امنیت داده‌های ذخیره شده بر روی ابزارهای همراه کارکنان را افزایش داد. این سیستم که فوجیتسو قصد دارد آن را در ماه‌های آینده روانه بازار کند، در واقع با هدف حل یکی از مهم‌ترین مشکلات ناشی از استفاده از ابزارهای همراه در محل کار طراحی شده است: چگونه می‌توان به کارکنان شرکت اجازه داد با ابزارهای همراه خود به سیستم‌های آی تی یک شرکت متصل شوند و در عین حال از نشت و درز داده‌های شرکتی به این ابزار‌ها جلوگیری کرد؟
سازوکار سیستم جدید فوجیتسو بدین طریق است که نرم افزارهای نصب شده بر روی ابزارهای همراه را به سرورهای تحت پردازش ابری که سایر نرم افزارهای شرکتی تحت HTML۵ مثل ایمیل، پایگاه داده‌های فروش و تماس‌های مشتریان بر روی آن نصب شده، متصل می‌کند. نرم افزارهای تحت پردازش ابری ارتباط ایمن و رمزگذاری شده‌ای را با فناوری‌های همراه برقرار می‌کنند و به محض اینکه کاربر از محل کار خارج شد این ارتباط قطع می‌شود و در نتیجه کاربر به داده‌های شرکت یا سازمان دسترسی نخواهد داشت. از طرف دیگر، چون این سیستم بر روی یک محیط نرم افزاری راه اندازی می‌شود، استفاده از آن هیچ کوکی یا فایل موقتی ایجاد نمی‌کند.
یکی از ویژگی‌های نرم افزارهایی که در طراحی آن‌ها از فناوری‌های پردازش ابری و HTML۵ استفاده می‌شود، این است که با هر سیستم عاملی سازگار هستند. شیوه فعال شدن سیستم فوجیتسو نیز بدین شکل است که ابزارهای همراه در محل کار ابتدا یک شبکه وای فای یا ان اف سی را ردیابی و به آن متصل می‌شوند. به محض متصل شدن به این شبکه‌ها، سیستم امنیتی مذکور فعال می‌شود و برخی تغییرات را بر ابزارهای همراه اعمال می‌کند، از جمله اینکه برخی قابلیت‌های آن‌ها مثل دوربین را غیرفعال می‌کند و استفاده از برخی از نرم افزار‌ها را نیز غیر ممکن می‌سازد.
شرکت فوجیتسو ابراز امیدواری کرده است بتواند این سیستم را در سال جاری وارد بازار کند.