فوجیتسو با تولید نرم‌افزار CRM وارد بازار فناوری رایانش ابری شد

فوجیتسو با تولید نرم‌افزار CRM وارد بازار فناوری پردازش ابری شد

همکاران سیستم- فوجیتسو به تازگی تصمیم گرفته است با تولید برنامه ها و نرم افزارهای مبتنی بر فناوری پردازش ابری درآمدهای خود در این حوزه را افزایش دهد. فوجیتسو که یک شرکت پیشرو در ارایه راه حل های تجاری مبتنی بر ICT در ژاپن است، چند روز پیش کار خود در این زمینه را با عرضه یک نرم افزار CRM (مدیریت روابط با مشتری) آغاز کرده است.

این شرکت پس از بررسی قیمت محصولات موجود در این حوزه و کارایی آنها دست به تولید نرم افزار CRM زده است.

فوجیتسو سال گذشته برای افزایش درآمدهای خود در حوزه نرم افزارهای شرکتی و تجاری مبتنی بر پردازش ابری از برخی فروشندگان نرم افزار دعوت به همکاری کرده بود. آندره کی ین، معاون بخش فناوری پردازش ابری شرکت فوجیتسو در این باره می گوید: شراکت با فوجیتسو مانند راه میانبری است که فروشندگان نرم افزار را به آسانی وارد بازار جهانی و رو به رشد محصولات مبتنی بر فناوری ابری می کند.

برای برخی از تحلیل‌گران این پرسش مطرح شده است که آیا فوجیتسو خواهد توانست در این حوزه با شرکت هایی مثل Salesforce، SAP و Microsoft رقابت کند یا نه. آنها پیشنهاد کرده اند بهتر است فوجیتسو قبل از اینکه در بازار کشورهای توسعه یافته شناخته شود، تلاش خود را متوجه بازارهایی از قبیل برزیل، روسیه، هند و چین کند.

موضوع دیگری که در این باره مطرح شده این است که آیا نرم افزارهای فوجیتسو از کیفیت لازم برای رقابت با محصولات سایر شرکت‌ها برخوردار است یا نه. اما خود شرکت اعلام کرده است ممکن است در تولید این محصولات از لحاظ شهرت و کیفیت به پای دیگران نرسد اما از نظر قیمت توانایی رقابت با آنها را خواهد داشت.

یکی دیگر از مسائلی که در این باره مطرح شده این است که فوجیتسو تاکنون با خرده فروشان نرم افزار همکاری نکرده است. اما فناوری‌های ابری حوزه مناسبی برای شروع چنین همکاری‌هایی است.

گفتنی است فوجیتسو هم اکنون از نظر تولید فناوری ها و خدمات IT در ژاپن رتبه اول و در جهان رتبه سوم را از آن خود کرده است.

newsfactor