فواید استفاده از فناوری‏های پردازش ابری فراتر از انتظار کاربران است

فواید استفاده از فناوری‏های پردازش ابری فراتر از انتظار کاربران است

همکاران سیستم- نتایج یک مطالعه جدید نشان می‏دهد بخش زیادی از کسب و کارها و شرکت‏ها معتقدند فواید و مزایای فناوری‏های پردازش ابری بیشتر از چیزی است که در ابتدا تصور می‏کرده‏اند.

به گزارش وب سایت midsizeinsider، نتایج مطالعه‏ای که توسط شرکت سی اِی تکنولوژی (CA Technology) انجام شده است، نشان می‏دهد کسب و کارهای تجاری معتقدند فناوری‏های پردازش ابری مزایایی بیش از آنچه تصور می‏کرده‏اند، به همراه داشته است. در این مطالعه 98 درصد از شرکت‏ها و کسب و کارهای شرکت‏کننده گفته‏اند مزایای حاصل از استفاده از فناوری‏های پردازش ابری در زمینه امنیت منطبق بر انتظارات آنها بوده و یا فراتر از آن بوده است. 20 درصد نیز گفته‏اند نتایج این فناوری‏ها سریع‏تر از چیزی که فکر می‏کرده‏اند، به بار نشسته است. فقط 5 درصد از کسب و کارهای خدمات پردازش ابری SaaS (عرضه نرم‏افزار در قالب خدمات) گفته‏اند در استفاده از پلت‏فرم‏های تحت پردازش ابری که انتخاب کرده‏اند، با شکست مواجه شده‏اند و نتوانسته‏اند انتطاراتی را که در زمینه افزایش درآمد داشته‏اند، برآورده کنند.

این پژوهش نشان داده است که در حال حاضر عرضه نرم‏افزار در قالب خدمات محبوب‏ترین شکل خدمات پردازش ابری است، اما پیش‏بینی می‏شود رفته‏رفته فناوری‏های PaaS (عرضه پلت‏فرم در قالب خدمات) نیز از محبوبیت بیشتری برخوردار خواهند شد.

براساس این گزارش، افزایش استفاده از فناوری‏های پردازش ابری باعث شده است تا خدمات عرضه‏شده از سوی غول‏های عرضه‏کننده این فناوری‏ها مثل آمازون، مایکروسافت، اچ پی و آی بی ام از کیفیت بهتری برخوردار شود و حتی غول‏های سخت‏افزاری مثل شرکت دل نیز وارد این بازار شوند.