فهرست ناامن‌ترین پسوردهای لو رفته در سال ۲۰۱۷ منتشر شد

همکاران سیستم- با رسیدن به روزهای پایانی سال ۲۰۱۷ میلادی لیست محبوب‌ترین و پرکاربردترین رمزهای عبور استفاده شده در یک سال گذشته توسط کاربران جهانی منتشر شد تا مشخص شود که کدام یک از پسوردهای ناامن هنوز هم توسط کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گزارش وب‌سایت theinquirer، مانند سال گذشته در لیست امسال ۱۰۰ رمز عبور که بیشتر از دیگر عبارت‌ها توسط کاربران جهانی استفاده شده بودند منتشر شد و مرکز SplashData با انتشار لیست مذکور اعلام کرد با وجود اینکه هر سال گذشته شود است از عبارت‌های ایمن به عنوان رمز عبور استفاده کنیم، باز هم کاربران اینترنتی هنوز به این مسئله توجه چندانی ندارند.
همان طور که از قبل پیش‌بینی می‌شد عبارت «۱۲۳۴۵۶» محبوب‌ترین رمز عبوری بود که طی یک سال گذشته توسط مردم استفاده و پس از آن هم عبارت‌های «password» و «۱۲۳۴۵۶۷۸» بیشترین محبوبیت را داشتند. البته باید توجه داشته باشید در این میان تعداد زیادی از هواداران فوتبال و فیلم‌های سینمایی بودند که رمز عبور خود را با نام شخصیت مورد علاقه خود یکی کردند.


«مورگان اسلاین» مدیر این مرکز امنیتی توضیح داد: «متاسفانه تعداد زیادی از کاربران که فیلم سینمایی Star Wars علاقمند بودند رمز عبور اینترنتی خود را با نام این فیلم به صورت یکسان انتخاب کردند. هکرها معمولا از اصلاحات معمول که در بین مردم رواج دارد استفاده می‌کنند تا بتوانند کنترل حساب‌های کاربری آنلاین را در اختیار بگیرند. زیرا آنها به خوبی می‌دانند که مردم از کلماتی که آسان است و فراموش نمی‌شود استفاده می‌کنند.»