فهرست شایع‌ترین حملات سایبری به سازمان‌های جهان

همکاران سیستم – شرکت «دایمنشن دیتا» با انتشار «گزارش تهدیدهای هوشمندی جهانی ۲۰۱۹» نگرانی‌های خود را پیرامون فضای امنیت سایبری در سازمان‌ها در تمامی بازارها و بخش‌ها نشان داد.

بر اساس این گزارش گفته شد که در سطح جهانی به طور متوسط میزان بلوغ امنیت سایبری در شرایط بسیار نگران‌کننده‌ای به سر می‌برد و از حداکثر امتیاز ۵ فقط امتیاز ۱٫۴۵ را به خود اختصاص داده است. این امتیاز در یک رویکرد جامع در سازمان‌هایی که فرآیندها، ابزارها و چشم‌اندازهای امنیت سایبری را در اختیار گرفتند به دست آمده است. این نتایج در شرایطی به دست آمد که آسیب‌پذیری‌های امنیتی در سازمان‌ها طی سال ۲۰۱۸ میلادی رشد ۱۲٫۵ درصدی را نسبت به سال ۲۰۱۷ تجربه کرد.

امتیاز مذکور برای سازمان‌های حوزه اقتصادی و مالی ۱٫۷۱ و برای سازمان‌های حوزه فناوری ۱٫۶۶ گزارش شد و این در حالی بود که سازمان‌های مذکور تلاش خود را برای بهبود شرایط امنیتی دنبال می‌کرند.

این تحقیقات شایع‌ترین انواع حملات سایبری و خطرناک‌ترین حملات اینترنتی را مورد بررسی قرار داد و طی آن مشخص شد حملات مبتنی بر وب بالاترین سطح تهدیدها را شامل می‌شدند و میزان آنها بین سال‌های ۲۰۱۷ تا سال قبل به گونه‌ای افزایش یافته است که ۳۲ درصد تمام حملات را به خود اختصاص داده‌اند.

در این میان حملات مربوط به شناسایی سیستم‌های سازمانی با ۱۶ درصد در رتبه دوم قرار گرفتند و سپس حملات هدفگذاری شده ویژه برای یک سرویس خاص با ۱۳ درصد رتبه سوم را از آن خود کردند. در رتبه چهارم شایع‌ترین تهدیدهای امنیتی به سازمان‌های جهانی حملات خشن و گسترده با ۱۲ درصد قرار گرفتند.

منبع: itp

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *