فناوری یادگیری ماشینی فیسبوک را غربالگری می‌کند

همکاران سیستم- شرکت فیسبوک اعلام کرد در حال بررسی «پست‌های طعمه» برای فریب دادن کاربران است تا بتواند آنها را حذف کند و در این زمینه به واسطه فناوری یادگیری ماشینی خود از کاربران درخواست کرده است با لایک کردن، به اشتراک گذاشتن و کامنت گذاشتن برای مطالب در تعامل باشند.

به گزارش وب‌سایت zdnet، گروه توسعه دهنده فیسبوک صدها هزار مطلب به اشتراک گذاشته شده را طبقه‌بندی کرده است تا به مدل‌ تعریف شده برای فناوری یادگیری ماشینی خود آموزش دهد که چگونه انواع مختلف پست‌هایی که در قالب طعمه برای فریب دادن کاربران منتشر می‌شود را شناسایی کند.

فیسبوک توضیح داد از این پست‌هایی که با تاکتیک‌های طعمه‌گذاری در این شبکه اجتماعی به اشتراک گذاشته شوند کمتر در صفحات کاربران به نمایش درخواهند آمد.

شرکت فیسبوک همچنین تصمیم دارد طی چند هفته پیش‌رو برای صفحات عمومی شبکه اجتماعی خود قوانین سخت‌تر در نظر بگیرد تا هرچه بیشتر جلوی انتشار مطالبی که برای فریب دادن کاربران به اشتراک گذاشته می‌شود منتشر نشوند.

فیسبوک با انتشار یک مطلب وبلاگی هشدار داد: «مراکز تبلیغاتی و دیگر کسب و کارها که از پست‌های طمعه برای جلب توجه کاربران استفاده می‌کنند و این قبیل تاکتیک‌ها را مورد استفاده قرار می‌دهند از این قاعده مستثنی هستند تا مطالب آنها مانند قبل به انتشار برسد».

حذف پست‌هایی که در قالب طعمه برای جذب کاربران به اشتراک گذاشته می‌شوند با بالا گرفتن اثرات مخرب این شبکه اجتماعی بر سلامت کاربران داغ‌تر شده است.