فناوری حافظه‌ای جدید Intel و Micron

فناوری حافظه‌ای جدید Intel و Micron

همکاران سیستم- دو شرکت اینتل و Micron فناوری حافظه‌ای جدیدی را با نام ۳D XPoint معرفی کردند که قابلیت‌های فراوانی برای پردازش داده‌های بزرگ در حافظه و تحلیل‌های لحظه به‌لحظه داده‌ها در فرآیندهای گسترده سازمانی ارائه می‌دهد. به گزارش وبسایت ComputerWorld، این محصول یک ترکیب مناسب از نوآوری‌های مربوط به سخت‌افزار و نرم‌افزار است که مرزهای مربوط به حوزه فناوری‌ اطلاعات را هرچه بیشتر به هم نزدیک می‌کند.
طی پنج‌ سال گذشته اقدامات فراوان در حوزه مراکز داده داخل حافظه، کاهش قیمت DRAM و سازگاری گسترده با حافظه‌های جامد(SSD) صورت گرفته و همین اقدامات باعث شده است تا دسته‌بندی جدیدی از ابزارهای تحلیلی سازمانی ارائه شود.
این ابزارها به میزان قابل ملاحظه در فضاهایی مانند بازاریابی، پیش‌بینی‌های مربوط به چرخه تامین، مدیریت ریسک و نتایج مالی سرعت عملیات‌ها و تصمیم‌گیری‌های سازمانی را به میزان قابل ملاحظه افزایش می‌دهند.
شرکت اینتل ادعا کرده است که فناوری جدید آنها ۱۰۰۰ برابر سریع‌تر از حافظه‌های ذخیره‌سازی NAND در سیستم‌های SSD عمل می‌کند و مشکل افت کیفیت برای آن به وجود نمی‌آید. این مسئله باعث می‌شود میزان استقامت فناوری جدید ۱۰۰۰ برابر افزایش یابد