فناوری جدید آمازون برای استفاده هوشمندانه‌تر از کلان داده‌ها

فناوری جدید آمازون برای استفاده هوشمندانه‌تر از کلان داده‌ها

مرکز توسعه خدمات پردازش ابری آمازون(AWS) اعلام کرد که به زودی گزینه یادگیری ماشینی را در اختیار مشتریان خود می‌گذارد.به گزارش وبسایت theinquirer، این فناوری الگوریتم ویژه‌ای در اختیار دارد که به کمک آن زمانی که از سایت اینترنتی یک فروشگاه دیدن می‌کنید، به صورت خودکار موارد مورد علاقه شما برایتان نمایش داده می‌شود.
شرکت آمازون این خبر را طی کنفرانس AWS Summit که هفته جاری در سانفرانسیسکو برگزار شده بود، اعلام کرد و توضیح داد که اتفاق مذکور به مشتریان کمک می‌کند تا از کلان داده‌ها در روش‌های هوشمندانه‌تر بهره‌مند شوند.
«جِف بیلگر» از مدیران ارشد مرکز آموزش‌های ماشینی آمازون گفت: «شرکت آمازون در حوزه یادگیری‌های ماشینی سابقه طولانی دارد».
او در ادامه توضیح داد: «فناوری جدید امکان توصیه محصولات مختلف به مشتریان مبتنی بر سایت Amazon.com را فراهم می‌کند. با این فناوری سیستم Amazon Echo می‌تواند به صدای شما پاسخ دهد، و این همان چیزی است که به ما اجازه امکان می‌دهد محصولات مختلف را به طور کامل تحلیل کنیم و در کمتر از ۳۰ دقیقه آن را برای فروش آماده کنیم».
ابزارهای مختلف برای یادگیری‌های ماشینی از جمله اینترنت اشیا(IoT) هنوز در نخستین گام‌های خود به‌سر می‌برند و با این وجود می‌توانند به صورت کارآمد مورد استفاده قرار گیرند. به عنوان مثال، می‌توان از آن برای کشف ارتباط میان سوابق پزشکی ذخیره ‌شده از بیمار استفاده کرد تا با این اتفاق در شرایطی که بیماری نمی‌تواند اطلاعات مفید ارائه دهد، بهترین درمان برای آن به کار گرفته شود.