فناوری‌های کلیدی IBM متن‌ باز می‌شوند

همکاران سیستم – در «نشست متن باز» که این هفته با پشتیبانی «بنیاد لینوکس» در سن‌دیگو آمریکا برگزار شد، شرکت IBM اعلام کرد که در نظر دارد فناوری‌های کلیدی در پردازنده Power خود را متن باز کند.

این شرکت که دفتر مرکزی آن در نیویورک واقع شده است همچنین توضیح داد بر اساس برنامه‌ ریزی‌های جدید خود می‌تواند طرح‌های مرجع متن باز را برای سیستم‌های Open Coherent Accelerator Processor Interface و Open Memory Interface عرضه کند. شرکت IBM این سیستم‌ها را در قالب فناوری‌های معماری-آگنوستیکی برای به حداکثر رسانی حافظه پهنای باند بین پردازنده‌ها و دستگاه‌های متصل به آنها طراحی کرده است.

لازم به ذکر است «بنیاد OpenPower» که پیش‌تر با نام «کنسرسیوم OpenPower» شناخته می‌شد و در سال ۲۰۱۳ میلادی توسط IBM و با کمک شرکت‌های گوگل، ملانوکس، انویدیا و تیان راه‌اندازی شد، در راستای این اقدامات جدید اعلام کرد که از این پس فعالیت‌های خود را زیر نظر بنیاد لینوکس توسعه می‌دهد.

معاری Power برای مبتدیان در اصل یک معماری بسیار جامع با سیستم‌های مجهز به ریزپردازنده‌ها محسوب می‌شود که کارایی و کارآمدی بسیار بالایی دارد و به واسطه سیستم‌های داخلی خود می‌تواند در مقیاس گسترده برای ابرکامپیوترها مورد استفاده قرار گیرد. از جمله سیستم‌هایی که مبتنی بر این فناوری مورد استفاده قرار می‌گیرند می‌توان به سیستم‌های تخصصی IBM Watson اشاره کرد که به صورت گسترده به کار می‌روند.

منبع: zdnet

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *