فقط ۲ درصد سازمان‌ها از ابزارهای ERP ابری استفاده می‌کنند

فقط ۲ درصد سازمان‌ها از ابزارهای ERP ابری استفاده می‌کنند

گزارش جدید مرکز تحقیقاتی گارتنر در مورد «میزان سازگاری سازمان‌ها با ابزارهای برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) مبتنی بر فضای پردازش ابری بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۳»، به مدیران اطلاعاتی سازمان‌ها و مدیران ابزارهای خدمات مالی توصیه می‌کند که «ابزارهای ERP مبتنی بر فضای پردازش ابری را به عنوان یک جایگزین بالقوه برای سیستم‌های قدیمی منابع انسانی مورد استفاده قرار دهند». 

این تحقیق بر پایه روش Gartner Research Circle در منطقه آمریکای شمالی (NA)، اروپا، خاورمیانه و آفریقا (EMEA)، آسیا پسیفیک (APAC) و آمریکای لاتین روی شرکت‌هایی انجام شد که حجم درآمد سالانه آن‌ها بین ۱۰ میلیون تا ۱۰ میلیارد دلار بود. 

در این بررسی مشخص شد که تنها ۲ درصد سازمان از ابزارهای برنامه‌ریزی منابع سازمانی مبتنی بر فضای پردازش ابری استفاده می‌کنند و درمجموع ۴۷ درصد سازمان‌ها قصد دارند طی ۵ سال آینده سراغ ابزارهای ابری ERP بروند. 

علاوه بر این، ۳۰ درصد از سازمان‌های حاضر در این تحقیق اعلام کردند که بخش اعظم سیستم‌های ERP آن‌ها به صورت پیش‌فرض و برای آینده قابل پیش‌بینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

در این بررسی ۲۶ درصد سازمان‌ها اعلام کردند که طی ۳ سال آینده خود را به ابزارهای برنامه‌ریزی منابع انسانی مبتنی بر فضای پردازش ابری مجهز می‌کنند و ۱۹ درصد هم گفتند که بین ۳ تا ۵ سال آینده از این ابزار‌ها بهره‌مند می‌شوند. 

علاوه بر این، ۴ درصد سازمان‌ها توضیح دادند که ۵ تا ۱۰ سال آینده چنین ابزارهای پردازش ابری را برای خود خریداری می‌کنند و ۲ درصد هم گفتند که برای تجهیز آن‌ها به سیستم‌های برنامه‌های منابع سازمانی مبتنی بر فضای پردازش ابری بیش از ۱۰ سال زمان لازم است.