فقط ۱۶ درصد شرکت‌های نرم‌افزاری از خدمات ابری AWS استفاده می‌کنند

فقط ۱۶ درصد شرکت‌های نرم‌افزاری از خدمات ابری AWS استفاده می‌کنند

همکاران سیستم- پلتفرم‌های خدمات ابری عمومی می‌توانند به یک صنعت چند میلیارد دلاری تبدیل شوند. ولی تاکنون درصد کمی از توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری سراغ آن رفته‌اند و به آن توجه داشته‌اند.به گزارش وبسایت Zdnet، این نتیجه حاصل از بررسی جدید روی بیش از ۱۳ هزار مرکز توسعه‌دهنده نرم‌افزار بوده است که شرکت VisionMobile آن را منتشر کرد. این شرکت توضیح داد: «خدمات ابری عمومی در آینده اهمیت زیادی خواهند داشت. اما تا زمانی که توسعه‌دهندگان نرم‌افزار نگران آن باشند، این خدمات به شکوفایی نمی‌رسند».
«بیل رای»، «مارک ویلکوکس» و «کریستینا وسکگلو» نویسندگان گزارش نهایی مرکز تحقیقاتی VisionMobile این نتیجه را تحلیل کردند.
آنها توضیح دادند که شرکت بزرگ Amazon Web Services به عنوان بزرگترین ارائه‌دهنده خدمات ابری عمومی در جهان تنها توسط ۱۶ درصد مراکز توسعه‌دهنده نرم‌افزار به عنوان پلتفرم اصلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین ۴۴ درصد از دیگر توسعه‌دهندگان نرم‌افزار ترجیح می‌دهند ابزارهای خود را در سرورهای داخلی به اجرا برسانند.
اگرچه مرکز AWS حاکمیت بازار خدمات ابری عمومی را در اختیار گرفته است، اما در زمینه توسعه ابزارهای مختلف مبتنی بر فضای ابری شرکت‌ها ترجیح می‌دهند نرم‌افزارهای خود را روی سرورهای داخلی اجرا کنند.
دلایل فراوانی وجود دارد که باعث شده است توسعه‌دهندگان نرم‌افزار از خدمات ابری عمومی استفاده نکنند. این بررسی نشان داد که امنیت یکی از این دلایل است و همچنان بسیاری از شرکت‌های نرم‌افزاری هنگام مراجعه به خدمات ابری عمومی به مشکلات امنیتی فکر می‌کنند.
علاوه بر این، انتخاب زبان یکی دیگر از مشکلات گزارش شده است. رای، ویلکوکس و وسکگلو در گزارش خود اعلام کردند: «ما در جریان انتخاب زبان‌های مختلف توسط کاربران تنظیمات ویژه‌ای را مشاهده کردیم و متوجه شدیم در فضاهای میزبانی مختلف این مسئله برای کاربران اهمیت فراوان داشته است».

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *