فقط یک درصد سازمان‌ها از بلاکچِین استفاده می‌کنند

همکاران سیستم- سازگاری با فناوری بلاکچِین در فضای سازمانی بسیار آهسته پیش‌ می‌رود و نتایج حاصل از یک مطالعه جدید نشان داده است در حالی که تنها یک درصد کسب و کارها فناوری بلاکچِین را در فضای داخلی خود پذیرفته‌اند، بخش اعظم مدیران اطلاعاتی در سازمان‌ها (CIO) نسبت به این فناوری بسیار اندک ابراز تمایل می‌کنند.
بر اساس مطالعه‌ای که مرکز تحقیقاتی گارتنر انجام داده است مشخص شد تنها یک درصد مدیران اطلاعاتی سازمان‌ها به این مسئله اشاره کردند که یک نوع از پروژه‌ها یا سیستم‌های مرتبط با فناوری بلاکچِین در کسب و کار آنها و همچنین فقط ۸ درصد آنها در برنامه‌های کوتاه‌مدت خود به بلاکچِین فکر کرده‌اند.


گارتنر در گزارش «بررسی مدیران اطلاعاتی ۲۰۱۸» اعلام کرد ۷۷ درصد از این مدیران در سازمان‌های مختلف بر این باورند که کسب‌وکار آنها هیچ‌گونه علاقه‌ای به استفاده از این فناوری ندارد و بنابراین هیچ برنامه‌ای در راستای توسعه بلاکچِین در محیط کاری آنها ارایه نشده است.
بلاکچِین که با نام «فناوری‌های لجستیک توزیع شده» هم شناخته می‌شود از زمان ثبت شده و سوابق شفاف تراکنش‌های توزیع شده در رایانه‌های شبکه سازمانی استفاده می‌کند. با فناوری مذکور این رایانه‌ها تمامی مداخلات صورت گرفته در داده‌های سازمانی را به ثبت می‌رسانند.
بسیاری از شرکت‌های بزرگ هم اکنون روی بلاکچِین کار می‌کنند که از جمله آنها می‌توان به آی‌بی‌ام، مایکروسافت، جِی‌پی‌مورگان و ویزا اشاره کرد.

Zdnet