فقط یک‌چهارم مدیران از سیستم امنیتی سازمان خود مطمئن هستند

همکاران سیستم – تنها یک‌چهارم صاحبان کسب و کارها یا به طور دقیق‌تر ۲۵ درصد آنها در منطقه اروپا، خاورمیانه و آفریقا به سیستم امنیتی کنونی خود اطمینان کامل دارند و این آمار نتایج حاصل از مطالعه جدیدی است که شرکت توسعه‌ نرم‌افزارهای سازمانی VMware با همکاری مرکز تحقیقاتی Forbes Insights انجام داده است.

طبق بررسی جدید مشخص شد ۷۶ درصد صاحبان کسب و کار و مدیران IT به این نتیجه رسیده‌اند که راهکارهای امنیتی در سازمان‌ها از رده خارج شده است و این در حالی بوده است که ۴۶ درصد آنها توضیح دادند طی یک سال گذشته ابزارهای امنیتی جدید را در اختیار گرفته‌اند تا بتوانند مشکلاتی که در این زمینه پیش روی آنها وجود دارد را برطرف کنند.

در مقایسه با آمار یاد شده، در امارات متحده عربی ۹۰ درصد صاحبان سازمان‌ها و مدیران IT اظهار داشتند که راهکارهای امنیتی آنها از رده خارج شده و کارایی ندارد. در این میان ۵۰ درصد مدیران اماراتی هم گفتند که طی یک سال گذشته ابزارهای امنیتی جدید در اختیار گرفته‌اند تا مشکلات پیش‌رو را از میان بردارند.

بیش از نیمی از مدیران ساکن در منطقه اروپا، خاورمیانه و آفریقا (EMEA) توضیح دادند که در نظر دارند سرمایه‌گذاری‌های خود را در زمینه تشخیص و شناسایی حملات سایبری افزایش دهند و همچنین ۲۹ درصد آنها اعلام کردند هم اکنون به طور میانگین بیش از ۲۶ ابزار امنیتی را در سازمان خود مورد استفاده قرار می‌دهند.

منبع: itp

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *