فقط یک‌چهارم سازمان‌ها قانون استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی شخصی دارند

فقط یک‌چهارم سازمان‌ها قانون استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی شخصی دارند

همکاران سیستم- مرکز تخصصی امنیت دیجیتالی Kaspersky Lab بر اساس نتایج حاصل از مطالعه مشترکی که با شرکت B۲B International انجام داد دریافت که تنها ۲۸ درصد شرکت‌ها در سراسر جهان موافق استقرار جامع فناوری «مدیریت دستگاه‌های موبایلی» (MDM) هستند.

به گزارش سایت ITP، این بررسی نشان داد که تقریبا نیمی از تمامی شرکت‌ها و سازمان‌ها در سراسر جهان راهکارهای اختصاصی برای مدیریت و ایمن‌سازی دستگاه‌های موبایلی در شبکه‌های مشترک کاری دارند.
این مطالعه که در پایان سال ۲۰۱۲ میلادی انجام شد نشان داد که کمتر از یک‌سوم یا به‌عبارت دقیق‌تر ۳۲ درصد سازمان‌ها سیاست اختصاصی و ویژه‌ای را برای گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی موجود در شبکه داخلی در نظر گرفته‌اند.
گوشی‌های هوشمند به صورت شخصی و سازمانی این روز‌ها حضور بسیار گسترده‌ای دارند و استفاده از آن‌ها با اهداف کاری، بسیار زیاد شده است. مرکز امنیتی Kaspersky در این خصوص اعلام کرد که تنها ۹ درصد سازمان‌ها معتقدند که باید مانع استفاده از گوشی‌های هوشمند شخصی در شبکه‌های سازمانی شوند.
همچنین گفته شد که ۲۹ درصد شرکت‌ها برای کارمندان خود دسترسی کامل به اطلاعات سازمانی را فراهم می‌کنند تا از طریق دستگاه‌های موبایلی بتوانند به این شبکه داخلی و اطلاعات آن دسترسی داشته باشند.