فقدان استراتژی در خدمات ابری، مشکل اصلی نیمی از مدیران سازمانی

فقدان استراتژی در خدمات ابری، مشکل اصلی نیمی از مدیران سازمانی

همکاران سیستم- مدیران در هر سطحی که قرار دارند در جست‌وجوی خدمات پردازش ابری عمومی هستند یا به استفاده از قابلیت‌های آن فکر می‌کنند. این قابلیت‌ها از خودکارسازی فرآیندهای IT گرفته تا استقرار فرآیندهای سازمانی را تحت پوشش قرار می‌دهد.

به گزارش وبسایت Zdnet، با این وجود تلاش‌های مذکور هنوز به یک استراتژی منسجم برای کسب و کارها تبدیل نشده است و بسیاری از مدیران ارشد سازمان‌ها به این اطمینان نرسیده‌اند که اگر بخش IT در سازمان‌ آنها چنین خدماتی را در اخیار بگیرد، تا چه اندازه از آنها بهره می‌برد.

نتایج حاصل از یک مطالعه جدید روی ۵۰۰ مدیر ارشد سازمان‌ها که توسط مرکز Softchoice انجام شد، این مسئله را نشان داد که نبود تفکرات استراتژیک برای استقرار خدمات پردازش ابری مهم ترین مشکل در این زمینه محسوب می شود.

بر اساس نتایج حاصل از این بررسی مشخص شد ۵۴ درصد مدیران ارشد سازمان‌ها بر این باورند که گروه‌های کاری آن‌ها برای در اختیار گرفتن استراتژی کارآمد در حوزه خدمات ابری مشکل دارند و در کنار آن ۵۲ درصد این مدیران اعلام کردند نبود استراتژی رسمی در حوزه خدمات پردازش ابری آنها را با مشکل مواجه کرده است.

در اختیار داشتن استراتژی مدون در حوزه خدمات پردازش ابری می‌تواند نتایج کاملا متفاوتی را محقق کند و این تفاوت بین افرادی که این استراتژی‌ها را داشته‌اند با افرادی که بدون در اختیار داشتن چنین استراتژی‌های فعالیت‌های خود را دنبال کردند کاملا مشهود است.