فعالیت 97 درصد سازمان‌های انگلیس با نرم‌افزارهای منبع باز

مرکز غیرانتفاعی Open UK در جریان تکمیل فاز دوم تحقیقات خود در زمینه میزان سازگاری با نرم‌افزارهای منبع باز در انگلستان به این نتیجه رسید که بیش از 97 درصد کسب‌وکارها در این کشور یک نوع نرم‌افزار، سیستم عامل یا زبان برنامه‌نویسی منبع باز را در جریان فعالیت‌های خود مورد استفاده قرار می‌دهند.

براساس گزارش نهایی مربوط به بررسی جدید این مرکز غیرانتفاعی که با پشتیبانی GitHub انجام شد، در فاز دوم بررسی‌ها 273 کسب‌وکار در انگلیسی مورد مطالعه قرار گرفتند.

سایت به اشتراک‌گذاری GitHub که هم اکنون از زیرمجموعه‌های مایکروسافت محسوب می‌شود و از بزرگترین پلتفرم‌های توسعه نرم‌افزارهای منبع باز است، میزان مشارکت سازمان‌های انگلیسی با این قبیل برنامه‌ها و نرم‌افزارها را مشخص کرد.

در مرحله نخست این بررسی‌ها مشخص شد ارزش بازار نرم‌افزارهای منبع باز در انگلستان 43 میلیارد پوند معادل 6022 میلیون دلار محاسبه می‌شود و پیش‌بینی شده 126 هزار توسعه‌دهنده محلی در انگلستان به ساخت، توسعه و حفظ پروژه‌های منبع باز کمک کنند.

شرکت توسعه‌دهنده تراشه‌های Arm از جمله مراکزی است که از این پروژه پشتیبانی می‌کند و استانداردهای خود را برای تمرکز روی نرم‌افزارهای منبع باز و افزایش سرمایه‌گذاری در این زمینه تشریح کرده است.

منبع: .zdnet