فعالان صنعت آی‌تی نگران منسوخ شدن مهارت‌های خود هستند

فعالان صنعت آی‌تی نگران منسوخ شدن مهارت‌های خود هستند

همکاران سیستم- نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد بخش زیادی از متخصصان آی‌تی نگران این موضوع هستند که تخصص و مهارتهایشان ممکن است منسوخ و قدیمی شود.به گزارش وب‌سایت zdnet، نتایج پیمایشی که توسط شرکت Tech Pro Research انجام شده است نشان می‌دهد ۶۲ درصد متخصصان آی‌تی در سراسر جهان از اینکه ممکن است مهارت‌ها و تخصص‌هایشان قدیمی شود، ابراز نگرانی کرده‌اند. پژوهشگران در این پیمایش نظر یک هزار و ۱۵۶ نفر از متخصصان صنایع مختلف را جویا شده‌اند.

در این پیمایش، پژوهشگران از پاسخگویان پرسیده‌اند آیا نگران این مسئله هستید که ممکن است مهارت و تخصص شما قدیمی و بی‌استفاده شود یا نه. ۵۹ درصد از پاسخگویان به این پرسش «بلی» گفته‌اند. ۳۴ درصد گفته‌اند نگران این مسئله نیستند. ۷ درصد نیز پاسخشان «نمی‌دانم» بوده است. پژوهشگران در ادامه پاسخ‌ها را به تفکیک صنایع مختلف مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و متوجه شده‌اند که این نگرانی در دو صنعت آموزش و آی‌تی بیش از سایر صنایع است. ۷۹ درصد از پاسخگویانی که در مشاغل آموزشی فعالیت می‌کنند از این مسئله ابراز نگرانی کرده‌اند. این رقم درباره فعالان صنعت آی‌تی ۶۲ درصد است. از میان کسانی هم که در صنعت خدمات کسب و کار و مشاوره‌دهی فعالیت می‌کنند ۵۹ درصد در این باره اظهار نگرانی کرده‌اند. این رقم درباره فعالان مشاغل دولتی ۵۸ درصد و در میان فعالان صنعت مالی، بیمه و بانکداری نیز ۵۵ درصد است. ۵۲ درصد پاسخگویانی که در مشاغل مرتبط با خدمات بهداشتی و سلامتی فعالیت می‌کنند نیز ۵۲ درصد نگران منسوخ شدن مهارت‌ها و تخصص خود هستند.  کسانی نیز که از نظر شغلی در گزینه «سایر» جای گرفته‌اند ۵۲ درصد در این باره اظهار نگرانی کرده‌اند.

یافته‌های این پژوهش موید این موضوع است که پیشرفت‌های جدیدی در که در حوزه فناوری‌های آی‌تی صورت می‌گیرد باعث می‌شود برخی مهارت‌ها و تخصص‌های مرتبط با این مشاغل به سرعت منسوخ و بلااستفاده شود. علیرغم اینکه پیشرفت‌های صورت گرفته در این حوزه باعث پیچیده‌تر شدن و تخصصی‌تر شدن فعالیت‌های آی‌تی می‌شود و تقاضا برای نیروهای دارای تخصص آی‌تی را افزایش می‌دهد، اما این نگرانی همچنان به قوت خود باقی است. نویسندگان گزارش نتیجه گرفته‌اند که چشم‌انداز آینده صنعت آی‌تی هم برای فعالان کنونی و هم برای فعالان تازه‌وارد همچنان روشن و امیدوارکننده به نظر می‌رسد، البته در این باره نباید برخی اما و اگرها را از نظر دور داشت.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *