فزایش درک کسب و کارها از ضرورت همکاری بین توسعه‌‏دهندگان و کاربران نرم‌‏افزارها

فزایش درک کسب و کارها از ضرورت همکاری بین توسعه‌‏دهندگان و کاربران نرم‌‏افزارها

همکاران سیستم- نتایج یک مطالعه جدید نشان می‏‌دهد کسب و کارها کم کم درک بهتری از ضرورت همکاری بین تیم‏های توسعه‌‏دهنده نرم‏‌افزار و گروه‏‌های عملیاتی و کاربری پیدا می‌‏کنند.به گزارش وب‏سایت zdnet، کسب و کارها کم کم  متوجه ضرورت همکاری بین تیم‏‌های توسعه‌‏دهنده نرم‌‏افزارها و گروه‏‌های عملیاتی و کاربری که قرار است از این نرم‏‌افزارها استفاده کنند، می‏‌شوند. این روند که در ادبیات کسب و کار از آن با عنوان DevOps یاد می‏‌شود بدین معنا است که گروه‌‏های توسعه‏ و گروه‏‌های کاربری و عملیاتی باید همکاری بیشتری با هم داشته باشند. عبارت DevOps از ترکیب دو واژه «Development»  به معنای توسعه و Operations به معنای عملیات ساخته شده است و به همین معنا دلالت دارد. همکاری بین توسعه دهندگان راهکارهای امنیتی و تیم‏‌های عملیاتی امنیتی از جمله مصادیق این روند است.
شرکت RockSpace که در حوزه فناوری‏های پردازش ابری فعالیت می‏کند، دریافته است که کسب و کارها رفته رفته درک بهتری از ضرورت توجه به این روند پیدا می‏کنند. یافته‏‌های مطالعه این شرکت نشان می‌‏دهد کسب و کارهای کوچک با سرعت بیشتری از این روند استفاده می‏‌کنند، اما شرکت‏‌های بزرگ در این مسیر کمی کندتر حرکت می‏‌کنند.
این مطالعه که در آن پژوهشگران نظر ۷۰۰ نفر از تصمیم‌‏گیرندگان حوزه آی‌تی سازمان‏‌ها و کسب و کارها در سه کشور آمریکا، استرالیا و بریتانیا را جویا شده‌‏اند نشان می‏‌دهد که آشنایی شرکت‏‌ها و سازمان‏‌ها با این روند در حال افزایش است. مثلاٌ، حدود دو سوم (۶۳ درصد) از شرکت‌‏کنندگان بریتانیایی گفته‏‌اند کسب و کار آنها با این مفهوم آشنا است. این رقم در مورد کسب و کارهای متوسط ۷۳ درصد و در مورد کسب و کارهای بزرگ کمتر است. با این همه فقط ۴۰ درصد از سازمان‏‌های بزرگ در بریتانیا توانسته‌‏اند برنامه ویژه‌‏ای در زمینه را در عمل پیاده کنند. ۴۲ درصد از شرکت‏‌های کوچک و متوسط نیز گفته‌‏اند در حال پیاده‏‌سازی برنامه ویژه‏‌ای در این خصوص هستند. در مجموع حدود ۳۵ درصد از شرکت‌‏های بریتانیایی نیز گفته‌‏اند در آینده قصد اجرای چنین برنامه‌‏ای را دارند.
بر اساس این گزارش، فقط ۳۰ درصد از شرکت‌‏کنندگانی که متعلق به کسب و کارهای بزرگ در بریتانیا هستند گفته‌‏اند کسب و کار آنها تیم‌‏های توسعه و گروه‏‌های عملیاتی خود را با هم یکپارچه کرده است. این رقم در مورد شرکت‏‌های کوچک ۴۱ درصد است. این مطالعه در عین حال نشان می‌‏دهد بخش قابل توجهی از کسب و کارهای بریتانیایی بدین دلیل رغبتی به این روند نشان نمی‏‌دهند که اولویت‌‏های دیگری را در حوزه آی‌تی دنبال می‏کنند. بخش قابل توجهی نیز هنوز از نتایج و ثمرات این روند آگاه نیستند.