فروش ۷۲ میلیون رایانه‌ لوحی در سال ۲۰۱۱

فروش ۷۲ میلیون رایانه‌ لوحی در سال ۲۰۱۱

 همکاران سیستم- در سال ۲۰۱۱ میلادی ۷۲٫۷ میلیون دستگاه رایانه لوحی در سطح جهانی به فروش رسید. این آمار از پیش‌بینی مؤسسه آی‌دی‌سی مبنی بر فروش ۶۳ میلیون دستگاه رایانه لوحی در سال ۲۰۱۱ نیز فراتر رفت.

به گزارش مؤسسه تحقیقاتی Display Search ، آی‌پد اپل با بیش از ۴۰ میلیون دستگاه فروخته شده، بیش از ۷۰ درصد از این بازار را در اختیار دارد. بر طبق این گزارش، رایانه‌های لوحی در سال گذشته جایگاه خود را در بازار رایانه ها استحکام بخشیدند و با رشدی معادل ۲۵۶ درصد‌ ۲۵٫۵ درصد از این بازار را از  آن خود کردند.

در سال ۲۰۱۱ ، فروش رایانه‌های قابل حمل با رشد ۱۲ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۰ ، به ۱۸۷٫۵ میلیون دستگاه رسید فروش نوت‌بوک‌ها نیز به عنوان بخشی از این بازار در سال ۲۰۱۱ با رشد ۲۰ درصدی معادل ۲۵٫۲ دستگاه تخمین زده شد. این مؤسسه تحقیقاتی همچنین پیش‌بینی کرده است که رشد فروش در بازار رایانه‌های لوحی تا سال‌های آینده نیز ادامه خواهد داشت.

این مؤسسه با در نظرگرفتن آمار فروش رایانه‌های لوحی و شرایط نامطمئن اقتصاد جهانی پیش بینی کرده است که رایانه‌های لوحی تا سال ۲۰۱۷ ، نیمی از بازار رایانه‌ها را به خود اختصاص خواهند داد.

بنا بر این پیش‌بینی در سال‌های آتی فروش نوت‌بوک به ۴۳۲ میلیون دستگاه و فروش رایانه‌های لوحی به ۳۹۰ میلیون دستگاه خواهد رسید . اما در این پیش‌بینی اولترابوک‌ها بر خلاف خوشبینی زیاد اینتل نسبت به فروش این دستگاه‌ها، ظرف چند سال آینده به اوضاع درخشانی دست نخواهند یافت.

اینتل که به واسطه اولترابوک‌ها کاهش فروش بخش رایانه‌های خود را تا حدود زیادی جبران کرده است‌، پیش‌بینی کرده است که تا پایان سال ۲۰۱۲ ، این دستگاه ۴۰ درصد از بازار رایانه‌های قابل حمل را تسخیر خواهد کرد. پیش بینی که به نظر متخصصان با واقعیت فاصله زیادی دارد.

zdnet

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *