فروش گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۱۴ از مرز یک میلیارد گوشی خواهد گذشت

فروش گوشی‌های هوشمند در سال 2014 از مرز یک میلیارد گوشی خواهد گذشت

همکاران سیستم- فروش سالانه گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۱۴ از مرز یک میلیارد خواهد گذشت. این پیش بینی حاصل برآوردهای شرکت پژوهشی کردیت سوئیس (Credit Suisse) است که نرخ رشد فروش گوشی‌های هوشمند در سال جاری را ۴۶ درصد پیش بینی کرده است.

به گزارش رویترز، شرکت کردیت سوئیس پیش بینی کرده است که عرضه گوشی های هوشمند ارزان قیمت و رشد فزاینده تقاضا در بازار چین باعث می شود فروش سالانه این گوشی ها تا دو سال دیگر از مرز یک میلیارد بگذرد. بر اساس این گزارش در سال جاری میلادی فروش گوشی های هوشمند با رشد ۴۶ درصدی به بیش از ۶۸۷٫۹ میلیون گوشی خواهد رسید.

پیش بینی‌های این موسسه پژوهشی حکایت از آن دارد که رشد تقاضا در بازار چین به حدی است که سهم این کشور تا سال ۲۰۱۵ در این بازار به ۲۲ درصد خواهد رسید. به عبارت دیگر تا سال ۲۰۱۵ بیش از ۲۲ درصد از گوشی های هوشمند در کشور چین به فروش خواهد رفت.

پژوهشگران موسسه کردیت سوئیس بر این باورند که در سال‌های پیش رو موفقیت در بازار گوشی‌های همراه منوط به موفقیت در بازار رایانه‌های شخصی و لوحی خواهد بود. به همین خاطر گمان می‌رود شرکت اپل که در بازار این دو محصول کارنامه موفقی از خود نشان داده است بتواند سهم کلانی از بازار گوشی های همراه را هم از آن خود کند. این موسسه سهم اپل از بازار گوشی های همراه در سال جاری را ۲۳ درصد اعلام کرده است.

کردیت سوئیس در مورد نوکیا نیز پیش بینی کرده است که این شرکت در سال ۲۰۱۳ خواهد توانست بخشی از درآمدهای از دست رفته خود را بازیابد و ۱۱ درصد از این بازار را از آن خود کند. این موسسه همیچنین پیش‌بینی کرده است شرکت های سامسونگ و هواوی نیز در این مدت رشد چشمگیری خواهند داشت.

تحلیلگران در این موسسه پژوهشی گفته اند شرکت‌های موتورولا، اچ تی سی و سونی در دو سه سال آینده آسیب پذیرتر خواهند بود و شرکت ریم که عرضه کننده گوشی‌های بلک بری است با افول پرشتابی مواجه خواهد شد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *