فروش گوشی‌های هوشمند در سال 2014 از مرز یک میلیارد گوشی خواهد گذشت

فروش گوشی‌های هوشمند در سال 2014 از مرز یک میلیارد گوشی خواهد گذشت

همکاران سیستم- فروش سالانه گوشی‌های هوشمند در سال 2014 از مرز یک میلیارد خواهد گذشت. این پیش بینی حاصل برآوردهای شرکت پژوهشی کردیت سوئیس (Credit Suisse) است که نرخ رشد فروش گوشی‌های هوشمند در سال جاری را 46 درصد پیش بینی کرده است.

به گزارش رویترز، شرکت کردیت سوئیس پیش بینی کرده است که عرضه گوشی های هوشمند ارزان قیمت و رشد فزاینده تقاضا در بازار چین باعث می شود فروش سالانه این گوشی ها تا دو سال دیگر از مرز یک میلیارد بگذرد. بر اساس این گزارش در سال جاری میلادی فروش گوشی های هوشمند با رشد 46 درصدی به بیش از 687.9 میلیون گوشی خواهد رسید.

پیش بینی‌های این موسسه پژوهشی حکایت از آن دارد که رشد تقاضا در بازار چین به حدی است که سهم این کشور تا سال 2015 در این بازار به 22 درصد خواهد رسید. به عبارت دیگر تا سال 2015 بیش از 22 درصد از گوشی های هوشمند در کشور چین به فروش خواهد رفت.

پژوهشگران موسسه کردیت سوئیس بر این باورند که در سال‌های پیش رو موفقیت در بازار گوشی‌های همراه منوط به موفقیت در بازار رایانه‌های شخصی و لوحی خواهد بود. به همین خاطر گمان می‌رود شرکت اپل که در بازار این دو محصول کارنامه موفقی از خود نشان داده است بتواند سهم کلانی از بازار گوشی های همراه را هم از آن خود کند. این موسسه سهم اپل از بازار گوشی های همراه در سال جاری را 23 درصد اعلام کرده است.

کردیت سوئیس در مورد نوکیا نیز پیش بینی کرده است که این شرکت در سال 2013 خواهد توانست بخشی از درآمدهای از دست رفته خود را بازیابد و 11 درصد از این بازار را از آن خود کند. این موسسه همیچنین پیش‌بینی کرده است شرکت های سامسونگ و هواوی نیز در این مدت رشد چشمگیری خواهند داشت.

تحلیلگران در این موسسه پژوهشی گفته اند شرکت‌های موتورولا، اچ تی سی و سونی در دو سه سال آینده آسیب پذیرتر خواهند بود و شرکت ریم که عرضه کننده گوشی‌های بلک بری است با افول پرشتابی مواجه خواهد شد.