فروش نرم‌افزارهای سازمانی درآمد اوراکل را افزایش داد

فروش نرم‌افزارهای سازمانی درآمد اوراکل را افزایش داد

همکاران سیستم- شرکت‌های تولیدکننده نرم‌افزار‌ها و فناوری‌های سازمانی از جمله اوراکل، از هفته جاری گزارش‌های خود مربوط به فصل مالی گذشته را منتشر کردند.
به گزارش وب سایت news.techworld، شرکت اوراکل برای سه ماهه مالی خود که در تاریخ ۳۱ آگوست به اتمام رسید گزارش داد که در این دوره زمانی ۴. ۸ میلیارد دلار درآمد کسب کرده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۲ درصدی را نشان می‌دهد. در این دوره زمانی سود شرکت اوراکل ۲. ۲ درصد محاسبه شد که این رقم نسبت به فصل دوم مالی سال قبل ۸ درصد افزایش یافت.
فروش مجوزهای جدید نرم‌افزاری و «سیستم‌های مهندسی» از پیش‌ تعیین شده ترکیبی سخت‌افزار‌ها و نرم‌افزار‌ها از جمله سیستم Exadata اوراکل مهم‌ترین دلیل پیشرفت این شرکت در دوره زمانی یاد شده بوده است.
یکی از بزرگ‌ترین سوالاتی که این روز‌ها در مورد اوراکل مطرح می‌شود این است که آیا نرم‌افزارهای این شرکت مبتنی بر فضای پردازش ابری نسبت به محصولاتی که از سوی دیگر رقبا مانند Workday و Salesforce.com وارد بازار می‌شوند، موفق بوده‌اند یا خیر. دیگر مسئله‌ای که در این زمینه وجود دارد، اقدامات اوراکل در دنیای سخت‌افزار به‌خصوص محصولات تولید شده در این شرکت است که پس از خرید شرکت Sun Microsystems در سال ۲۰۱۰ اقدامات اوراکل در این زمینه آغاز شد.
مجموع درآمدهای اوراکل در بخش سخت‌افزار در فصل دوم سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش ۷ درصدی به ۲۳. ۱ میلیارد دلار رسید. با این وجود سیستم‌های مهندسی اوراکل وضعیت خوبی را در این دوره زمانی داشت.
 «مارک هولد» (Mark Hurd) مدیرعامل اوراکل طی یک بیانیه‌ خبری توضیح داد: «سیستم‌های مهندسی در فصل نخست سال مالی جاری بهترین دوره خود را سپری کردند و میزان فروش آن‌ها نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۰ درصد افزایش یافت».
در همین راستا، فروش مجوزهای جدید نرم‌افزاری اوراکل به همراه نرم‌افزارهای مبتنی بر فضای پردازش ابری این شرکت با رشد ۵ درصدی نسبت به سال قبل به ۷. ۱ میلیارد دلار رسید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *