فروش سالانه سامسونگ رکورد زد

فروش سالانه سامسونگ ركورد زد

همکاران سیستم – شرکت کره‌ای سامسونگ که به عنوان بزرگ‌ترین رقیب اپل شناخته می‌شود، به لطف فروش بالای تلفن‌های همراه هوشمندش از لحاظ فروش سالیانه در سال گذشته یک رکورد را به ثبت رساند.

به گزارش روزنامه لوموند، اگر چه سود خالص سامسونگ به نسبت سال ۲۰۱۰ کاهش یافت اما حجم کسب و کار این شرکت در سال ۲۰۱۱ رکورد زد و با 6.7  درصد افزایش به رقم112.4 میلیارد یورو رسید. سامسونگ در سه ماهه چهارم سال گذشته بهترین آمار مالی خود را داشت. طوری که فروش، حجم کسب و کار و حتی سود خالص شرکت در این سه ماهه تا ۱۷ درصد نیز رشد داشتند.

 بهترین بخش برای سامسونگ در سال گذشته، بخش ارتباطات تلفنی بود. جایی که به لطف فروش بالای سری گالکسی، سامسونگ رشدی ۵۲ درصدی را تجربه کرد. قائم مقام بخش الکترونیکی سامسونگ در این باره گفته است که با وجود رقابت سخت با اپل در این بخش و شرایط نامناسب اقتصاد جهانی، ما در بخش تلفن‌های همراه هوشمند در سال گذشته درآمد بسیار خوبی داشتیم.
 
سامسونگ توانست در سال گذشته خوشحالی‌اش را با پشت سرگذاشتن اپل در بخش تلفن‌ها در سه ماهه سوم دو چندان کند. البته هنوز اطلاعات مالی سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۱ به طور کامل منتشر نشده است و مشخص نیست سامسونگ همچنان در صدر است یا اپل جایگاهش را بازپس گرفته است.

 سامسونگ به طور غیر رسمی اعلام کرده است که ۳۵ میلیون دستگاه گالکسی در سه ماهه چهارم فروخته، در حالی که اپل صحبت از فروش ۳۷ میلیون آی فون کرده است.

 البته سامسونگ در سال گذشته در بخش شکایت‌ها از اپل شکست خورد که آخرین آن‌ها هفته گذشته در دادگاهی در آلمان بود.

سامسونگ پیش بینی کرده است که در سال ۲۰۱۲ در بخش تلفن‌ها ۱۰ درصد و در بخش تلفن‌های همراه هوشمند ۳۰ درصد رشد خواهد داشت.

 سامسونگ می‌خواهد در سال جاری میلادی 32.7 میلیارد یورو سرمایه گذاری‌های جدید داشته باشد و ۲۶ هزار نیروی جدید هم جذب کند.

 در حال حاضر این شرکت در سطح جهانی ۱۹۰ هزار نیروی انسانی دارد.