فایرفاکس به‌زودی هنگام بازدید از وب‌سایت‌های هک‌شده به کاربران هشدار خواهد داد

همکاران سیستم- شرکت نرم‌افزاری موزیلا با طرح Have I Been Pwned همکاری می‌کند تا بر اساس آن کاربران مرورگر اینترنتی فایرفاکس زمانی که یک سایت آلوده یا هک شده را مشاهده می‌کنند، پیام‌های هشداردهنده دریافت کنند و مطلع شوند.
به گزارش وب‌سایت theinquirer‌؛ قابلیت جدید در مرورگر اینترنتی فایرفاکس Breach Alerts نامگذاری شده است تا هر زمان که حریم کاربر نقض شود و به عنوان مثال هک شدن اخیر شرکت اوبر و لو رفتن اطلاعات ۵۷ میلیون کاربر آن صورت گیرد، کاربر پیام هشداردهنده دریافت کند.
این پیام کوچک بخشی با عنوان «بیشتر بدانید» است که در اصل یک لینک است و کاربران را به صفحه پشتیبانی فایرفاکس حاوی اسناد مربوطه هدایت می‌کند تا اطلاعات مرتبط با مشکل امنیتی در اختیار او گذاشته شود. قابلیت Breach Alerts همچنین به کاربران فایرفاکس امکان می‌دهد تا با یک سرویس داخلی بتوانند از طریق سرویس پست الکترونیکی در مورد هک‌هایی که در آینده صورت می‌گیرد هم مطلع شوند.
«نیهانس سوبرامانیا» از توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری موزیلا در صفحه مربوطه روی سایت Github نوشت: «این یک افزونه است که به‌شکل آزمایشی برای قابلیت جدید فایرفاکس ارایه می‌شود و به کاربران اطلاع می‌دهد که آیا اطلاعات شخصی آنها در حملات سایبری در اختیار هکرها قرار گرفته است یا نه».
او در ادامه توضیح داد: «من این افزونه را به عنوان یک ابزار اصلی مورد استفاده قرار می‌دهم تا در آینده به راحتی از مشکلات امنیتی پیش آمده مطلع شوم».
سیستم Have I Been Pwned توسط «تونی هانت» کارشناس امنیتی استرالیایی ارایه شده‌ است و اطلاعات مربوط به سرقت‌های سایبری را منتشر می‌کند. وب‌سایت اینترنتی مربوط به این سیستم هم‌اکنون بیش از ۴.۸ میلیون اعتبارنامه اینترنتی از ۲۵۲ سایت مختلف را در خود جا داده است.