فایرفاکس برای ویندوز ۸ عرضه نمی‌‏شود

فایرفاکس برای ویندوز ۸ عرضه نمی‌‏شود

همکاران سیستم- مدیران شرکت موزیلا اعلام کرده‌‏اند عرضه نسخه‌‏ای از مرورگر فایرفاکس که با سیستم عامل ویندوز ۸ سازگار باشد، اشتباه خواهد بود.
به گزارش وب‏‌سایت pcworld، جاناتان نایتینگل، یکی از معاونین شرکت موزیلا اعلام کرده است عرضه مرورگر فایرفاکس برای ویندوز ۸ یک اقدام اشتباه خواهد بود. وی تعداد کم کاربران سیستم عامل ویندوز ۸ را دلیل این امر دانسته است. به گفته وی، نسخه آزمایشی مرورگر فایر فاکس موزیلا که برای نصب بر روی ویندوز ۸ عرضه شده بود تاکنون بیشتر از هزار کاربر نداشته است. این در حالی است که دیگر نسخه‏‌های فایرفاکس که برای نصب بر روی سایر سیستم‏ عامل‏‌ها و پلت‏فرم‏‌ها طراحی شده است میلیون‏‌ها کاربر داشته است.
وی تاکید کرده است که شرکت موزیلا باید بر روی فعالیت‏‌ها و اقدماتی تمرکز کند که اثرگذاری بیشتری از خود بر جای می‌‏گذارد.
شرکت موزیلا اقدامات خود را برای عرضه نسخه‏‌ای از فایرفاکس که با ویندوز ۸ سازگار باشد، از سال ۲۰۱۲ آغاز کرد. موزیلا تلاش‌‏های خود را فقط به طراحی نسخه‌‏ای از فایر فاکس برای نسخه‏‌هایی از ویندوز ۸ که با پردازنده‌‏های X-۸۶ کار می‌‏کردند، محدود کرد و به سراغ ویندوز آرتی تحت پردانده‌‏های آرم (ARM) نرفت. موزیلا از مایکروسافت گله کرده بود که چرا فقط مرورگر خود را به کاربران ویندوز تحمیل می‌‏کند.