غول موبایل ژاپن رقیب جست وجوگر صوتی سیری را به میدان فرستاد

غول موبايل ژاپن رقیب جست وجوگر صوتی سیری را به میدان فرستاد

همکاران سیستم ان تی تی دوکومو، بزرگترین شرکت خدماتی تلفن همراه در ژاپن اعلام کرده است به زودی رقیب سیری، جست و جوگر صوتی اپل را عرضه خواهد کرد. این شرکت یک جست و جو گر صوتی به نام شابت کانسیه (Shabette Concier) را طراحی کرده است که قابلیت پشتیبانی از زبان ژاپنی را دارد.

به گزارش وب سایت zdnet شرکت ان تی تی دوکومو قرار است جست و جوگر صوتی خود را روز اول مارس سال جاری به بازار عرضه کند. کاربران گوشی های هوشمند تحت نسخه 2.2 و بالاتر اندروید به این نرم افزار دسترسی خواهند داشت.

شرکت ان تی تی در بیانیه خود گفته است این جست و جوگر صوتی دارای رابط کاربری بسیار پیشرفته ای است که به کاربران اجازه می دهد با فرمان های صوتی مستقیماً از خدمات و قابلیت های گوشی هوشمند خود استفاده کنند. این نرم افزار در خواست ها و فرمان های صوتی کاربران را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد و پس از اطلاعات مورد نیاز آنها را از طریق خدمات پردازش ابری شرکت ان تی تی دو کومو جمع آوری می کند.

گفتنی است نرم افزاری سیری یک جستجوگر صوتی است که برای اولین بار بر روی گوشی آیفون 4S وارد بازار شد. کاربرانی که از این نرم افزار استفاده می کنند می توانند با یک فرمان صوتی واژه یا عبارت دلخواه خود را جست و جو کنند. پس از عرضه آیفون 4S رقبای اپل مثل گوگل و سامسونگ نیز جست و جوگرهای صوتی خود را به بازار عرضه کرده اند. گوگل جست و جو گر صوتی خود را مجل نامیده است و سامسونگ هم ایریس را عرضه کرده است.