عملکرد مالی اینفوسیس در سه ماهه اول ۲۰۱۳: افزایش درآمد، کاهش سود

عملکرد مالی اینفوسیس در سه ماهه اول ۲۰۱۳: افزایش درآمد، کاهش سود

همکاران سیستم- شرکت اینفوسیس، یکی از بزرگ‌ترین عرضه کنندگان خدمات آی تی هند در سه ماهه اول سال جای میلادی شاهد کاهش سود و افزایش درآمد خود بود.
به گزارش وب سایت itworld، شرکت هندی اینفوسیس که عمده درآمد خود را از راه انجام عملیات برون سپاری شده شرکت‌های خارجی به دست می‌آورد گزارش درآمدی سه ماهه اول امسال خود را منتشر کرده است. درآمد سه ماهه اول این شرکت هندی ۹. ۱ میلیارد دلار گزارش شده که ۴. ۹ درصد در مقایسه با دوره مشابه سال قبل افزایش یافته است. اما سود اینفوسیس در این سه ماهه با ۴ درصد کاهش در مقایسه با سه ماهه اول پارسال به ۴۴۴ میلیون دلار رسیده است.
افت ارزش روپیه هند در برابر دلار، افزایش حقوق کارکنان اینفوسیس و سرمایه گذاری برای خرید شرکت‌های جدید از جمله عواملی ذکر شده که باعث کاهش سود این شرکت در سه ماهه اول امسال شده است. اینفوسیس در گزارش خود اعلام کرده است عملکرد مالی این شرکت بر مبنای روپیه محاسبه شود، درآمد این شرکت در سه ماهه اول امسال ۱۸ درصد و سود این شرکت نیز ۴. ۳ درصد رشد را نشان می‌دهد.
بر اساس این گزارش، درآمد کل سال مالی اینفوسیس برای سال مالی منتهی به ۳۱ مارس نیز ۴. ۷ میلیارد دلار اعلام شده است که این رقم ۶ درصد بیشتر از درآمد سال مالی گذشته است. سود سالانه این شرکت نیز ۷. ۱ میلیارد دلار برآورد شده است که تفاوت چندانی با سال گذشته ندارد.
این شرکت همچنین موفق شده در سه ماهه اول سال جدیدی میلادی ۵۶ مشتری به مشتریان خود اضافه کند و با استخدام ۰۵۹. ۱ کارمند جدید نیروی کار خود را به ۱۵۶ هزار و ۶۸۸ نفر افزایش دهد.