عملکرد مأیوس‌کننده شرکت IBMدر سه ماهه سوم امسال

عملکرد مأیوس‌کننده شرکت IBMدر سه ماهه سوم امسال

همکاران سیستم- گزارش درآمدی IBM نشان می‌دهد این شرکت در سه ماهه سوم سال جاری میلادی ۲۲.۴ میلیارد دلار درآمد و ۳.۵ میلیارد دلار سود خالص داشته است.به گزارش وبسایت theregister، درآمد آی بی ام در سه ماهه سوم امسال با ۶ درصد کاهش در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته به ۲۲.۴ میلیارد دلار و سود خالص این شرکت نیز با ۱۴.۶ درصد کاهش به ۳.۵ میلیارد دلار رسیده است. سود خالص IBMدر سه ماهه سوم سال ۲۰۱۳ و نیز در سه ماهه دوم امسال حدود ۴.۱ میلیارد دلار گزارش شده بود.

جینی رومتی، مدیر عامل IBMاین نتایج را مأیوس‌کننده خوانده است. وی گفته است: ما از عملکر خود در این دوره ناامید شدیم. در SAPتامبر شاهد کاهش چشمگیر خرید از سوی مشتریان خود بودیم. این نتایج نشان‌دهنده شتاب بی‌سابقه تغییراتی است که در صنعت ما در حال رخ دادن است… البته ما در حوزه‌های راهبردی رشد خود مثل پردازش ابری و فناوری داده‌ها و تحلیل‌گرها، محصولات امنیتی و ابزارهای اجتماعی و همراه- که کسب و کار ما را رفته رفته تغییر می‌دهد، عملکرد خوبی داشتیم. ما این تحول را سرعت خواهیم بخشید.

بر اساس این گزارش، شرکت IBMدر سه ماهه سوم سال جاری میلادی در همه حوزه‌های خود عملکرد ضعیفی داشته است. درآمدهای حاصل از فروش محصولات نرم‌افزاری این شرکت نیز از جمله درآمدهایی است که بسیار کمتر از ارقام پیش‌بینی‌شده است. درآمد بخش «سیستم و فناوری‌ها» و بخش فناوری ذخیره داده این شرکت نیز در این دوره کاهش چشمگیری داشته است.

برخی تحلیل‌گران گفته‌اند این نتایج ممکن است به معنای وجود نوعی بحران در شرکت IBMباشد. خانم رومتی، مدیر عامل این شرکت اما این نظر را رد کرده است و گفته است IBMدر حال حاضر در حوزه‌های پُر رشدی مثل فناوری‌های پردازش ابری و سیستم‌های تحت نرم‌افزار سرمایه‌گذاری کرده و رشد خوبی را نیز در این حوزه‌ها تجربه کرده است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *