علاقه کسب و کار‌ها به راه اندازی اَپ استور مستقل در حال افزایش است

همکاران سیستم- شرکت پژوهشی گارتنر پیش‌بینی کرده است تا سال ۲۰۱۷ میلادی حدود ۲۵ درصد از کل کسب و کار‌ها در سطح جهان برای نرم افزار‌ها و برنامه‌های کاربردی خود یک فروشگاه مجازی (اَپ استور) ویژه خواهند داشت.
بر اساس گزارش گارتنر، افزایش استفاده از فناوری‌های همراه و شخصی مثل رایانه لوحی و لپ تاپ و غیره در محل کار رفته رفته باعث می‌شود طراحی نرم افزارهای ویژه هر کسب و کار از اهمیت بیشتری برخوردار شود. استفاده از نرم افزار‌ها یا اصطلاحاً «اَپ»‌ها با چنان سرعتی در حال رشد است که تا پنج سال آینده حدود ۲۵ درصد از کسب و کار‌ها برای مدیریت بهتر این نرم افزار‌ها یک فروشگاه مجازی مستقل راه اندازی خواهند کرد.
تحلیلگران گارتنر معتقدند یکی از دلایل تلاش کسب و کار‌ها برای داشتن فروشگاه‌های مستقل جنبه‌های امنیتی نرم افزارهای کسب و کار است. به اعتقاد آن‌ها دانلود نرم افزارهای کاربردی از فروشگاه‌های مجازی عمومی ممکن است امنیت آی تی کسب و کار‌ها را با چالش‌هایی مواجه کند. به همین خاطر کسب و کارهای تجاری می‌کوشند با راه اندازی فروشگاه‌های مجازی ویژه کنترل بیشتری را بر روی این نرم افزار‌ها اعمال کنند.
مطالعات این شرکت پژوهشی نشان می‌دهد کسب و کارهای تجاری در این زمینه با چند روند متفاوت مواجه خواهند شد. افزایش استفاده از ابزارهای همراه در محل کار یکی از این روندهاست که کسب و کار‌ها را به سمت استفاده از راهکارهای مدیریت ابزارهای همراه (MDM) و راه اندازی فروشگاه مجازی نرم افزارهای کسب و کار سوق می‌دهد. روند دیگری که پژوهشگران گارتنر به وجود آن پی برده‌اند این است که وقتی شرکت‌ها و سازمان‌ها دارای فروشگاه مجازی مستقلی برای نرم افزارهای خود باشند، خواهند توانست تصمیم گیری راجع به این نرم افزار‌ها را به طور کامل به کاربران نهایی و کارکنان خود بسپارند و از این طریق بهترین تصمیمات ممکن را اتخاذ کنند. گارتنر همچنین پیش‌بینی کرده است که موفقیت بلندمدت در این زمینه از آن کسب و کارهایی خواهد بود که بتوانند کل چرخه مربوط به عرضه راهکارهای نرم افزاری خود را کنترل کنند.