علاقه کسب و کار‌ها به راه اندازی اَپ استور مستقل در حال افزایش است

همکاران سیستم- شرکت پژوهشی گارتنر پیش‌بینی کرده است تا سال ۲۰۱۷ میلادی حدود ۲۵ درصد از کل کسب و کار‌ها در سطح جهان برای نرم افزار‌ها و برنامه‌های کاربردی خود یک فروشگاه مجازی (اَپ استور) ویژه خواهند داشت.
بر اساس گزارش گارتنر، افزایش استفاده از فناوری‌های همراه و شخصی مثل رایانه لوحی و لپ تاپ و غیره در محل کار رفته رفته باعث می‌شود طراحی نرم افزارهای ویژه هر کسب و کار از اهمیت بیشتری برخوردار شود. استفاده از نرم افزار‌ها یا اصطلاحاً «اَپ»‌ها با چنان سرعتی در حال رشد است که تا پنج سال آینده حدود ۲۵ درصد از کسب و کار‌ها برای مدیریت بهتر این نرم افزار‌ها یک فروشگاه مجازی مستقل راه اندازی خواهند کرد.
تحلیلگران گارتنر معتقدند یکی از دلایل تلاش کسب و کار‌ها برای داشتن فروشگاه‌های مستقل جنبه‌های امنیتی نرم افزارهای کسب و کار است. به اعتقاد آن‌ها دانلود نرم افزارهای کاربردی از فروشگاه‌های مجازی عمومی ممکن است امنیت آی تی کسب و کار‌ها را با چالش‌هایی مواجه کند. به همین خاطر کسب و کارهای تجاری می‌کوشند با راه اندازی فروشگاه‌های مجازی ویژه کنترل بیشتری را بر روی این نرم افزار‌ها اعمال کنند.
مطالعات این شرکت پژوهشی نشان می‌دهد کسب و کارهای تجاری در این زمینه با چند روند متفاوت مواجه خواهند شد. افزایش استفاده از ابزارهای همراه در محل کار یکی از این روندهاست که کسب و کار‌ها را به سمت استفاده از راهکارهای مدیریت ابزارهای همراه (MDM) و راه اندازی فروشگاه مجازی نرم افزارهای کسب و کار سوق می‌دهد. روند دیگری که پژوهشگران گارتنر به وجود آن پی برده‌اند این است که وقتی شرکت‌ها و سازمان‌ها دارای فروشگاه مجازی مستقلی برای نرم افزارهای خود باشند، خواهند توانست تصمیم گیری راجع به این نرم افزار‌ها را به طور کامل به کاربران نهایی و کارکنان خود بسپارند و از این طریق بهترین تصمیمات ممکن را اتخاذ کنند. گارتنر همچنین پیش‌بینی کرده است که موفقیت بلندمدت در این زمینه از آن کسب و کارهایی خواهد بود که بتوانند کل چرخه مربوط به عرضه راهکارهای نرم افزاری خود را کنترل کنند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *