علاقه کسب و کارهای کوچک و متوسط به داده‌های کلان در حال افزایش است

علاقه کسب و کارهای کوچک و متوسط به داده‌های کلان در حال افزایش است

همکاران سیستم- مطالعه شرکت مایکروسافت نشان می‌دهد استقبال کسب و کارهای کوچک و متوسط از داده‌های کلان در حال افزایش است.
به گزارش وب سایت midsizeinsider، پیمایش صورت گرفته توسط شرکت مایکروسافت نشان می‌دهد ۷۵ درصد از کسب و کارهای کوچک و متوسط قصد دارند در سال آینده از راهکارهای مبتنی بر داده‌های کلان استفاده کنند. شرکت مایکروسافت که در این پیمایش نظر ۳۰۰ نفر از مدیران آی تی کسب و کارهای کوچک و متوسط را جویا شده، دریافته است که فناوری داده‌های کلان رفته رفته به بخش مهمی از زیرساخت‌های اطلاعاتی این کسب و کار‌ها تبدیل می‌شود.
این مطالعه نشان می‌دهد که حدود ۲۰ درصد از شرکت‌های مورد بررسی هم اکنون به دنبال یافتن راهکارهای مناسب برای استفاده و تحلیل داده‌های کلان هستند و ۱۳ درصد از آن‌ها نیز در حال حاضر از این داده‌ها استفاده می‌کنند. حدود ۹۰ درصد از این کسب و کار‌ها نیز بودجه ویژه‌ای را کنار گذاشته‌اند تا آن را صرف طرح‌ها و برنامه‌های مربوط به داده‌های کلان کنند.
بر اساس این گزارش، پژوهشگران مایکروسافت در جریان این مطالعه متوجه شدند که داده‌های کلان فقط مورد علاقه واحدهای آی تی کسب و کار‌ها نیست، بلکه واحدهای فروش، خدمات مشتری، امور مالی، بازاریابی و غیره نیز مشتاق استفاده از داده‌های کلان هستند.
داده‌های کلان به مجموعه‌ای از داده‌ها گفته می‌شود که به خاطر بزرگی و حجم وسیعشان نمی‌توان آن‌ها را همانند پایگاه‌های داده معمولی مدیریت کرد. این داده‌ها آنقدر وسیع و حجیم هستند که با نرم افزار‌ها و ابزار معمولی مدیریت داده‌ها نمی‌توان عملیات مختلفی از قبیل گردآوری، ذخیره سازی، مدیریت و پردازش را بر روی آن‌ها انجام داد. برآوردهای شرکت مایکروسافت حاکی از این است که بازار جهانی داده‌های کلان در سال گذشته میلادی به ۲۸ میلیارد دلار رسیده است و انتظار می‌رود امسال به مرز ۳۴ میلیارد دلار برسد.