علاقه شرکت‌ها به بهره‌مندی از خدمات تحلیل‌های اطلاعات در اکوسیستم رایانش ابری

همکاران سیستم – شرکت‌ها معتقدند تحلیل‌های ابری به معنای تجزیه و تحلیل هر نوع اطلاعاتی که در اکوسیستم رایانش ابری رد و بدل می‌شود، حائز اهمیت است و می‌تواند بینش‌های جدیدی در اختیار آنها بگذارد.

شرکت Teradata در نظرسنجی اخیر خود، آمار قابل تاملی در این خصوص ارائه کرده است. به گزارش وب‌سایت FierceCEO، در این نظرسنجی ۸۲ درصد پاسخ‌دهندگان می‌گویند تحلیل داده‌ها برای استراتژی کسب‌وکار آنها بسیار حائز اهمیت است، و ۸۳ درصد نیز گفته‌اند اکوسیستم رایانش ابری بهترین مکان برای انجام تحلیل‌های داده‌ای است.

اغلب سازمان‌ها تمایل دارند تا سال ۲۰۲۳ تحلیل‌های خود را در اکوسیستم رایانش ابری انجام دهند، و ۹۱ درصد سازمان‌ها بر این باورند که روند انتقال تحلیل‌ها به ابر عمومی باید سرعت بیشتری به خود بگیرد.

نکته قابل توجه این است که با وجود این تاکیدها، آن چه که در عمل مشاهده می‌شود این است که فعالیت چندانی در این حوزه جریان ندارد. حال این سوال پیش می‌آید که مشکل در کجاست و چرا با وجود تمایل شرکت‌ها، تحلیل‌های ابری از قوت کافی برخوردار نیست؟

بر پایه یافته‌های این نظرسنجی، این موضوع با چالش‌‎های عدیده ای روبروست که از آن جمله می‌توان به این موارد اشاره کرد: چالش‌‎های امنیتی (۵۰ درصد)، کم کارآمد و نابالغ بودن فناوری‌های موجود (۴۹ درصد)، مشکلات رگولاتوری (۳۵ درصد) و بی اعتمادی (۳۲ درصد)

لزوم منطبق‌سازی سیستم‌های قدیمی با اپلیکیشن‌های ابری (۳۰ درصد) و فقدان نیروی ماهر در سازمان‌ها (۲۹ درصد) نیز به عنوان دیگر مشکلات این حوزه مطرح شده است.

البته فقدان نیروهای موثر در بخش تحلیل‌های آماری رایانش ابری، باعث شده برخی استارت‌آپ‌ها از این فرصت استفاده کرده و وارد این حوزه شوند. طبق برآوردها این بازار، روزهای پررونقی در پیش خواهد داشت.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *