علاقه سازمان‌ها به سفارشی‌سازی راهکارهای ERP در حال افزایش است

علاقه سازمان‌ها به سفارشی‌سازی راهکارهای ERP در حال افزایش است

همکاران سیستم- نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد بخش قابل توجهی از کسب و کارهای تجاری علاقه زیادی به استفاده از نسخه‌های سفارشی‌سازی‌شده راهکارهای برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) دارند.
به گزارش وبسایت itworld، شرکت Oakton با انجام یک نظرسنجی دریافته است کسب و کارهای تجاری علاقه زیادی به استفاده از نسخه‌های سفارشی‌سازی‌شده راهکارهای برنامه‌ریزی منابع سازمانی دارند. این نظرسنجی نشان می‌دهد کمبود منابع داخلی برای عملیات و انجام طرح‌های جدید، هزینه‌ها و پیچیدگی دریافت مجوزهای استفاده از راهکارهای ERP و هزینه ارتقاءِ این راهکارها از جمله مهم‌ترین چالش‌های کسب و کارها در زمینه استفاده از راهکارهای برنامه‌ریزی منابع سازمانی است.

در این نظرسنجی ۸۰ درصد از پاسخگویان گفته‌اند خودشان مسئولیت نگهداری از راهکارهای برنامه‌ریزی منابع سازمانی‌شان را برعهده گرفته‌اند. ۵۲ درصد سازمان‌ها نیز گفته‌اند سازگاری راهکارهای برنامه‌ریزی منابع سازمانی با نیازهای کسب و کار آن‌ها مهم‌ترین مؤلفه تاثیرگذار در انتخاب و گزینش این راهکارها است. در این میان ۴۷ درصد نیز گفته‌اند شدیداً به نسخه‌های سفارشی‌شده این راهکارها متکی هستند. ۸۰ درصد سازمان‌ها نیز سفارشی‌سازی این راهکارها را بیش از هر چیز تحت تأثیر بهبود فرایندهای کسب و کار و الزامات ویژه هر صنعت دانسته‌اند.

بر اساس این گزارش، ۶۹ درصد سازمان‌های شرکت‌کننده در این مطالعه گفته‌اند از راهکارهای ERP تحت فناوری پردازش ابری استفاده نمی‌کنند. با این همه، ۵۵ درصد شرکت‌کنندگان گفته‌اند می‌کوشند فعالیت‌های آی تی خود را از قابلیت‌های فناوری‌محور به قابلیت‌های خدمات‌محور تغییر دهند. ۲۳ درصد نیز گفته‌اند قصد دارند به هنگام به‌روز کردن راهکارهای ERP خود از نسخه‌های ابری این نرم‌افزارها استفاده کنند. فقط ۱۰ درصد از سازمان‌ها گفته‌اند اصلاً به فکر استفاده از فناوری‌های پردازش ابری در این حوزه نیستند. ۳۰ درصد نیز گفته‌اند قصد دارند از نسخه‌های ERP سازگار با تبلت و گوشی‌های تلفن همراه استفاده کنند.