عرض پرسرعت‌ترین کارت حافظه یک ترابایتی میکرواِس‌دی جهان

همکاران سیستم – شرکت «وسترن دیجیتال» نخستین کارت حافظه یک ترابایتی میکرواِس‌دی جهان را با نام «سَن‌دیسک اسکتریم میکرواِس‌دی» معرفی کرد و توضیح داد این محصول سریع‌ترین کارت حافظه جهان در نوع خود محسوب می‌شود.

لازم به ذکر است شرکت میکرون نیز یک کارت حافظه یک ترابایتی دیگر از نوع میکرو‌اِس‌دی را روانه بازار کرده است. ولی آنچه که «میکرون سی200 1تی‌بی میکرواس‌دی‌ایکس‌سی یواِچ‌اس-آی»  را از «1تی‌بی سن‌دیسک اکستریم یواِچ‌اس-آی» مجزا می‌کند سرعت آنها است. در حالی که کارت حافظه «سی200» می‌تواند اطلاعات را با سرعت 100 مگابایت در ثانیه بخواند و سرعت انتقال اطلاعات به آن 95 مگابایت بر ثانیه اعلام شده است، کارت حافظه «سَن‌دیسک اسکریم» قادر است سرعت 160 مگابایت در ثانیه را برای خواندن اطلاعات و سرعت 90 مگابایت در ثانیه را برای دریافت اطلاعات ارایه دهد.

«برایان پریگئون» مدیر بازاریابی شرکت وسترن دیجیتال که از هم اکنون از زیرمجموعه‌های سَن‌دیسک محسوب می‌شود در این خصوص گفت: «مردم به کارت‌های حافظه با برند سَن‌دیسک اعتماد دارند تا به کمک آن بتوانند اطلاعات مربوط به دنیای پیرامون خود را ذخیره کنند. هدف ما ارایه بهترین تجربه برای کاربران ست تا بتوانند تمامی محتوای مورد نظر خود را به آسانی در اختیار بگیرند».

کارت حافظه جدید «سَن‌دیسک اکستریم» همچنین با حافظه 512 گیگابایتی هم ساخته شده است و هر دو مدل آن مشخصات A2 برای اجرای اپلیکیشن مخصوص راه‌اندازی و بارگذاری کارت حافظه را شامل می‌شوند.

هر دو مدل یک ترابایتی و 512 گیگابایتی کارت حافظه «سن‌دیسک اسکتریم یواچ‌اس-آی میکرواس‌دی» هم اکنون برای پیش‌فروش عرضه شده‌اند و کاربران می‌توانند از آوریل 2019 آنها را در اختیار بگیرند. قیمت مدل یک ترابایتی این محصول 450 دلار و قیمت مدل 512 گیگابایتی آن 200 دلار اعلام شده است.

منبع: zdnet