عرضه یک ابزار هوشمندی تجاری از سوی سیمانتک برای بهبود فرایندهای مدیریت اطلاعات

همکاران سیستم- شرکت سیمانتک از عرضه یک نرم‌افزار هوشمندی تجاری خبر داده است که به کمک آن می‌توان فرایندهای مدیریت اطلاعات را بهبود بخشید. این نرم افزار Data Insight 3.0 نام دارد و به شرکت‌ها و سازمان‌های کاربر اجازه می‌دهد با کاهش هزینه‌ها و مخاطرات، رضایتمندی خود از فرایندهای مدیریت اطلاعات را افزایش دهند.

شرکت سیمانتک این راهکار نرم‌افزاری را برای مدیریت عملیات مربوط به داده‌های کلان عرضه کرده است. کاربران به کمک این نرم‌افزار می‌توانند اطلاعات سازماندهی نشده خود مثل اسناد، ایمیل‌ها و ارائه‌های خود را به صورت هوشمند مدیریت کنند. یکی دیگر از قابلیت‌های نرم‌افزار هوشمندی تجاری سیمانتک این است که اطلاعات سازماندهی نشده را تحلیل می‌کند و مواردی همچون فراوانی مراجعه، داده‌های بلااستفاده و میزان فعالیت کاربران را مشخص می‌کند و از این طریق به کاهش هزینه ذخیره اطلاعات کمک می‌کند.

شرکت سیمانتک اعلام کرده است این نرم‌افزار دارای یک معماری قابل ارتقا و پیوندهای موازی است و با بهینه‌سازی شیوه گردآوری اطلاعات، شاخص‌بندی و الگوهای ویژه جست و جو می‌تواند تحلیل‌های سودمندی را در اختیار سازمان‌ها و شرکت‌های کاربر قرار دهد.

این پلت فرم هوشمند طوری طراحی شده است که به ذخیره و امنیت داده‌ها نیز کمک می‌کند. سیمانتک این نرم‌افزار را با نرم‌افزار Data Loss Prevention که از از دست رفتن داده‌ها پیشگیری می‌کند یکپارچه کرده است. یکپارچگی این نرم‌افزارها باعث می‌شود از داده‌ها به صورت هوشمند محافظت شود و فعالیت کاربران مشکوک رصد شود.

این نرم‌افزار با مجموعه نرم‌افزاری Aveksa Access نیز یکپارچه شده است. سازمان‌ها و شرکت‌های کاربر به کمک این مجموعه نرم‌افزاری می‌توانند رفتار کاربرانی را که به منابع و داده‌های مهم سازمان دسترسی دارند کنترل کنند. پلت فرم هوشمندی تجاری سیمانتک از نرم‌افزارهای مختلفی همچون فایل سرورهای ویندوز، شیرپوینت مایکروسافت، فایل سرورهای یونیکس و غیره پشتیبانی می‌کند.