عرضه چاپگر جدید با قابلیت اتصال به فضای پردازش ابری

عرضه چاپگر جدید با قابلیت اتصال به فضای پردازش ابری

همکاران سیستم- شرکت HP در نمایشگاه جیتکس دبی چهار چاپگر جدید عرضه کرده است که یکی از آن‌ها با نام TopShot LaserJet Pro 200 M275nw مبتنی بر فضای پردازش ابری کار می‌کند و قابلیت شناسایی اجسام دوبعدی و سه‌بعدی برای آن در نظر گرفته شده است.

روبرت دینکلاکر، مدیر بازاریابی Imaging and Printing Group شرکت HP در منطقه خاورمیانه، آفریقا و اروپا گفت: «ما امروز در مورد نوآوری‌ها صحبت می‌کنیم و این چاپگر جدید یک محصول کاملا نوآورانه است. این چاپگر می‌تواند اجسام سه‌بعدی را نیز شناسایی کند، آن‌ها را بررسی کند و اطلاعات به دست آمده از آن‌ها را به صورت خودکار به فضای پردازش ابری انتقال دهد. بر این اساس ما دیگر به رایانه شخصی برای این قبیل کارها نیاز نداریم.»

این مسئله به آن معنی است که به عنوان مثال اگر یک کاربر قصد داشته باشد تصویر مربوط به یک شی را روی اینترنت منتشر کند، به جای تهیه عکس آن توسط چاپگر، بارگذاری روی رایانه و انتشار روی اینترنت می‌تواند به صورت مستقیم آن را اسکن کرده و روی فضای پردازش ابری انتقال دهد.

این چاپگر همچنین یک نمایشگر لمسی دارد که می‌تواند از ابزارهای چندگانه نیز پشتیبانی کند. برای این محصول قابلیت جدیدی موسوم به Wi-Fi Direct در نظر گرفته شده است که به کاربران امکان می‌دهد از طریق شبکه Wi-Fi چاپگر را به تمام دستگاه‌های الکترونیکی با قابلیت پشتیبانی از این شبکه بی‌سیم متصل کنند و اسناد و تصاویر مورد نظر خود را به صورت بی‌سیم چاپ کنند.

دینکلاکر در این باره گفت: «شما در مورد چاپ الکترونیکی e-Print چیزهایی شنیده‌اید. این فرآیند معمولا در شبکه‌های محلی فعالیت می‌کند. اما با این چاپگر شما دیگر نیاز به داشتن شبکه محلی ندارید.»


itp