عرضه «ویندوز 365» برای دسترسی از راه دور به دستکاپ

شرکت مایکروسافت سرانجام «ویندوز 365» را در قالب سرویسی معرفی کرد که به مشاغل امکان می‌دهد دسترسی به دسکتاپ ویندوز 10 از راه دور و بر مبنای فضای پردازش ابری را برای کارمندان خود فراهم کنند.

مایکروسافت همچنین توضیح داد که این سرویس از تاریخ دوم آگوست 2021 به صورت عمومی در اختیار کاربران سازمانی قرار می‌گیرد. این سرویس جدید در حالی معرفی شده که از مدت‌ها قبل انتظار می‌رفت مایکروسافت «ویندوز 365» را برای تکامل خدمات دسکتاپ خود در اختیار کاربران بگذارد.

البته مایکروسافت پیش از این ابزار مشابهی موسوم به Azure Virtual Desktop را برای کسب‌وکارها ارائه کرده بود تا کارمندان آنها از طریق فضای پردازش ابری بتوانند به رایانه‌های شخصی دسترسی داشته باشند.

ولی باید توجه داشت که «ویندوز 365» به صورت متفاوت تعریف شده و کار کردن با آن به مراتب آسان‌تر از سرویس قبلی است و هیچ یک از پیچیدگی‌های مربوط به دسترسی به محیط دسکتاپ از طریق Azure Virtual Desktop مبتنی بر فضای پردازش ابری وجود ندارد.

باید توجه داشت Azure Virtual Desktop یک سرویس سازمانی است که به صورت پیش‌فرض با بقیه پیچیدگی‌های تعریف شده در زیرساخت‌های یک کسب‌و‌کار هماهنگ می‌شود.

بنابراین استفاده عمومی از این سرویس در شرکت‌های کوچک‌تر مشکلات فراوانی به همراه دارد و با توجه به اینکه این کسب‌وکارها گزینه‌های کمتری دارند، به کارگیری این سرویس برای آنها دشوار است.

با این وجود مایکروسافت توضیح داد که «ویندوز 365» با رفع تمامی این پیچیدگی‌ها به صورت عمومی دسترسی از راه دور به دسکتاپ مورد نظر را برای همه کاربران فراهم می کند.

منبع: techcrunch